• 294
  son 16 maç kala 4 maç fark var liderle aramızda. bence büyük bir fark. bir de şampiyonluk adaylarından lidere en uzak takım biziz. ilk yarıdaki tercihler maalesef olayı buraya getirdi.
  neyse bu hafta olmadı. önümüzdeki maçlara bakacağız.
  (bkz: 19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçı)
  (bkz: 19 ocak 2020 beşiktaş sivasspor maçı)
  (bkz: 18 ocak 2020 başakşehir yeni malatyaspor maçı)
  (bkz: 18 ocak 2020 gaziantep fk fenerbahçe maçı)
  (bkz: 19 ocak 2020 liverpool manchester united maçı)
 • 295
  geçen sene şubat-mart ayına kadar da ibb diye kafamızı sıktınız. her şey bir takımın iki maç üst üste kaybetmesine, 2 oyuncusunun sakatlanmasıyla değişiyor.

  şampiyonluk stresi, herkesin kaldırabileceği bi stres değildir. bunu yıllarca gördük.

  ben % 1 milyar şampiyon olacağımızı biliyorum. inanmıyorum, biliyorum.
 • 296
  hedef 23 hayalleri kuranları anlamakta zorluk çektiğim sezon.

  üstümüzdeki 5 takımın, trabzonspor hariç 4'üyle deplasmanda oynamayacak mıyız? ben mi yanlış fikstüre bakıyorum?

  19 ocak 2020 galatasaray denizlispor maçı'nı bile zorla kazanmadık mı? sene başından beri kötü oynamıyor muyuz? ben mi başka maçları izliyorum?

  hocamız bu sene takıma taktik anlamda hiçbir şey katmadı. her maç aynı şeyi farklı oyuncularla denedik ve başarıya ulaşamadık. değişen bir şey görüyor musunuz peki?

  babel-belhanda-mariano-nzonzi ile pas futbolu hayallerimiz sadece yarım sezon sürdü ve sonunda galatasaray dnasına bürünmeye çalışıyoruz öyle ya da böyle. peki yeter mi? yetmez tabii ki. sahada oyuna dair hiçbir şey yok.

  buraya sezonu sonlandıracağımız maçı ve maçın tarihini de yazayım ki sene sonunda gelince bu yazımı anımsayayım. ata alan üsküdar'ı geçti beyler. ne yazık ki sene sonunda hem teknik hem de yönetimsel olarak kötü senaryolara hazırlıklı olmamız gerekiyor.

  başakşehir-12.04.2020
 • 297
  şampiyon olamazsak dünyanın sonu olmayan sezondur. 2 sezon üst üste şampiyon olduk. bu sezon da olabilirdik ama işler umduğumuz gibi gitmedi. olabilir. her sezon şampiyon olunacak diye bir şart yok. juventus ve bayern dışında böyle bir baskın durumda olan takım da yok zaten.

  kaldı ki bu takım 2,5 sene daha sallan yuvarlan gidecek. yani biz önümüzdeki yaz lemina'nın bonservisini alabilir ya da en iyi ihtimalle kendisini 1 sezon daha kiralayabilirsek başarılı sayılırız transfer konusunda.

  ancak burada sıkıntı bu durumu şımarık galatasaray taraftarına kabullendirebilmek. sanki 6 senedir şampiyon olamayan, 10 senedir şampiyonlar ligine gidemeyen bir takımmışız gibi gemiler yakılmaya başlanmış. biraz ayaklarımız yere basacak artık. bu çileyi çekeceğiz. 5 senelik bir anlaşma yaptık uefa ile. seve seve uyacağız. bu şartlarda şampiyon olamamak da normaldir.

  şu sezonun ikinci yarısında, önümüzdeki sezon takımın iskeletini oluşturacak adamları bulsak, takım olarak bir oyun oturtsak ve gelecek sezona hazırlık yapsak bile yeter. biraz iyi oyunla 2. hatta fener'in ya da trabzon'un arkasından 3. olmak bile bizi bir anda şampiyonlar ligi elemelerine itebilir.

  bizim esas büyük takımların hedefsiz kaldıklarında yaşadıkları düşüşe geçme lüksümüz yok. hem taraftar, hem takım, hem de camia olarak son dakikaya kadar şampiyonluk en olmadı ikincilik hedefini kovalamak zorundayız. olmazsa olmaz. onu o zaman düşünürüz.
 • 298
  son haftasına kadar şampiyonluk yarışının süreceğini, hatta belki de ikili averajlarla sıralamaların değişeceğini düşündüğüm çok zorlu bir sezon. bizim açımızdan gerçek anlamda çok zorlu bir ikinci yarı olacak çünkü gerçekten çok zor maçlar bizleri bekliyor. şampiyonluk yarışında sivas var, trabzon var, başakşehir var, fenerbahçe var. ve aslında hepsinin çok zor maçları var. bizim açımızdan çok baskın ve dominasyon içeren bir ikinci yarı performansı göstermemiz zarureti mevcut. inanmak istiyorum ama gerçekler de bir o kadar keskin. sivas puanlar kaybedecektir elbette, son düzlüğe kendisini bir şekilde atacaktır ama nefesi yetmeyecektir. trabzonspor çok daha tehlikeli bir takım bence. başakşehir'i de küçük görmemek lazım ama onların da bir şekilde sonunu getiremeyeceğine inanıyorum. yine fenerbahçe ve biz trabzonla birlikte ilk üçü oluştururuz gibime geliyor. son hafta da kimin hangi sıralamada olacağı belli olur muhtemelen.