• 89
  uçurumdan aşağı yuvarlanan sezondur. yapılması gereken şey çok basit: üç büyüklerden birisi elini taşın altına koyacak, diğer 17 kulübü durumu kan davasına çevirmekten vazgeçmeye davet edecek. bunu üç büyüklerden hangi kulüp yaparsa en büyük odur. yeter ben bıktım futbolun da siyaset gibi kutuplaştırılmasından. mevcut şartlarda fenerbahçe'nin ilk adımı atması çok olası değil ama atsa desteklerim. beşiktaş böyle bir işe girse desteklerim. ama sanki galatasaray'ın geçen gün twitter hesabından başakşehir, beşiktaş ve trabzonspor'a avrupa kupalarında başarı dilemesi böyle bi girişime işaretti. ardından fenerbahçe'li bazı yöneticilerin bugünlerde yaptığı "derbi dostluk havasında geçsin" temalı açıklamalarını ben iyi niyetli okumak istiyorum. gerçekten. şu da unutulmamalı ki galatasaray olumsuzluklarda bile iyi motive olan, bu durumda bile konsantrasyonunu sağlayabilen bi kulüp. biz yine şampiyon oluruz, siz de olduğunuz yerden bi arpa boyu yol alamazsınız. bizimle iyi geçinmek, birbirimizle iyi geçinmek herkese fayda sağlar. bu gerginlik kulüplerin kendi içinde de tansiyonunu yüksek tutuyo. bi oyuncuyu en ufak hatasında asıyoruz, kesiyoruz. şu oyunu çok daha iyi şartlarda iyi şekillerde oynamak mümkün. vallahi yeter.
 • 90
  ilk 5 hafta geride kaldı. daha detaylı değerlendireceğiz pek tabi ilerleyen zamanlarda ama denizli, kayseri ve malatya gibi 3 zorlu deplasmanı geride bıraktık. eğer evimizde konya'dan son dakikada yemeseydik, bu sezonki en onemli rakibimiz uçan kaçan fener'le aynı puanda olacaktık.

  fener ise alanya ve ibfk deplasmanlarını geçti, evinde gaziantep, trabzon ve ankaragücü ile oynadı.

  28 eylül 2019 galatasaray fenerbahçe maçını kazandığımız an yine ustlerindeyiz.

  onlar da tam hazır değil biz de. onlar daha hırslı ve konsantre başladı sezona ama biz de daha kaliteli bir takım kurduk.

  ilerleyen haftalarda form tuttuğumuzda eminim ki daha iyi olacağız ama avrupa dönüşü maclarımız çok kritik olacak.

  22 eylül 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçında geçen sezondan yalnızca 5 oyuncu ilk 11'deydi (muslera, marcao, luyindama, yuto, ömer*)

  feghouli hazır değil, lemina hazır değil, falcao hazir degil. takım daha fizik olarak geride ama toparlanma emareleri görüyoruz.

  1 ay sonra daha başka bir takım izleriz ama önümüzde hayati bir maç var. 7* puanlık bir maç.

  (bkz: 28 eylül 2019 galatasaray fenerbahçe maçı)

  resmen kırılma maçı.

  iyi bir oyunla ezerek kazanırsak ilk kez ustlerine çıkacağız ve bir daha fener'in gerisine dusmeyebiliriz.

  peşinden kazanılacak bir deplasman maçı ve iç saha galibiyeti puan farkını 2 maça çıkarabilir. sonrası da baskı altında bir fener demek ki sezon sekillenebilir.

  işte bu yüzden kırılma maçı.

  dilerim ufaktan kendimize geldiğimiz hafta 6. hafta olur.

  çok fena 2012-2013'e benziyor. yalnızca bir kere öne geçelim, onu bekliyorum...