• 71
  şampiyon olmak için artık bir oyun planı oturtup iyi oynamamız gereken sezon. evet, rakiplerimizin de eksikleri, defoları olabilir. fenerbahçe'de aslında iyi oynamadan kazanmış olabilir. oyun planları yetersiz ve defoları ileriki maçlarda ortaya çıkacak olabilir.

  ama unutulmaması gereken burası premier lig falan değil. eksikleri, defoları hemen cezalandıracak, planlı programlı takımların sayısı çok az. bu ligde 3 büyüklerin şampiyon olması için birinci şart sürekli ve iyi bir oyun planının olmasıdır. ama 3'ünde de bu yoksa hangisi daha çok istekli ve mücadeleci olursa o kazanır.

  son iki senedir biz istek ve mücadelemiz ile kazandık. rakiplerimizin hem iyi bir oyunları yoktu hem de bizim kadar mücadeleci değillerdi. ancak şu anda en istekli ve mücadeleci takım galatasaray değil fenerbahçe.

  eğer galatasaray iyi bir oyun oturtamazsa fenerbahçe'nin defolarının olması bir şey değiştirmez. çünkü fenerbahçe'nin yüksek mücadelesi bu defoların üstünü örtebilir. süper lig her şeyden önce bir mücadele ligi. bu durum bizi şampiyonluk yolunda zorlar. adamlar iyiydi, kötüydü ama 6 puanı aldılar. başakşehir deplasmanını geçtiler.

  bu durum aslında bizim için çok büyük avantaj olabilir. bir kere ayaklar bir yere basar. ama oyunu oturtamazsak iş 2013-2014'e dönebilir. çünkü takımın yaş ortalaması yüksek ve bir doymuşluk var. takımın mücadele düzeyi bu haliyle fenerbahçe'yi yakalayamayabilir. ama oyunu oturtursak bu mücadele gücümüzü ve iştahımızı da yukarıya çekecektir.
 • 72
  ligimizin 2. ve 3. büyükleriyle 100 yıllık rekabeti bitirme şansı elimizde. düştükleri çukurda boğulmaları hiç bu kadar elimizde olmamıştı.

  mayıslar bizimdir, bizim kalmalı... umarım ülke içinde ki rekabeti bitirip gözümüzü yurtdışına diktiğimiz yılların başlangıcı bu sezon olur. afedersiniz ama domuz yavrusu gibi yere vurmalıyız kanatlıları!

  sen şampiyon olacaksın!
 • 73
  papaz her zaman pilav yemez, çekirge 3. kez zıplamaz.

  şampiyon tamamladığımız 2017-2018 ve 2018-2019 sezonları'nda dış sahada sadece 26'şar puan toplamıştık. 2017-2018'de şampiyon olmamızın sebebi iç sahadaki namağlup 49 puan, 2018-2019'da da yine iç sahadaki yenilmezlik ve puan bareminin düştükçe düşmesiydi. bu sezonda da iç sahaya bel bağlayıp deplasmanda 30'un altında bir puanda kalırsak şampiyon olamayız. bu sefer dış sahada 30'u görüp 35'i zorlamalıyız. iç sahada da bu sene * bence mağlubiyet gelecek. öyle namağlup olacağımızı falan sanmıyorum. 41-42 puan toplarız en fazla iç sahada. dışarda da 30+ gelmeli o yüzden.
 • 74
  2017-2018 sezonu ile 2018-2019 sezonu kendimizle ilgiliydi. mutlaka şampiyon olmamız gerekiyordu çünkü mali olarak sıkıntılıydık, çıkış yolu bulmamız gerekiyordu. 2019-2020 sezonu ise diğer takımlarla ilgili. tabii ki yine maddi olarak bize katkısı olacak ama önceki 2 sezon bizi onların seviyesinden kurtarırken, içinde bulunduğumuz sezon onların seviyesini düşürmemize katkı sağlayacak. belki de bu yüzden herkes fener şampiyon yapılacak diye düşünüyor. çünkü artık atacak kurşunları kalmadı. bu sezon şampiyon olsalar dahi en fazla yalı çocuğunun verdiklerini geri almalarını sağlayacak, üstüne koymaları için en az 1 şampiyonluk daha gerekiyor. bugüne kadar galatasaray olarak birçok oyunu bozduk, bu sezon bambaşka bi motivasyonla rakipleri, bizim artık içinde olmadığımız kaynar kazanın dibine itme zamanı.