• 404
  (bkz: #2652467)

  ikinci devrede 11. haftanın panoraması bu şekildeydi. ikinci devrede 12. haftanın sonunda ortaya çıkan puan durumu ise;

  https://gss.gs/54A.bmp

  galatasaray'la beşiktaş yoluna firesiz devam ederken rizespor çok flaş bir galibiyeti son anda tartışmalı bir penaltı kararıyla kaçırdı lider başakşehir karşısında. başakşehir şampiyonluk yolunda kendisini rakibi galatasaray bütün maçlarını kazandığı takdirde bütün kredilerini tüketmiş bir konuma kendini sokarken son 4 haftada 7 puan kaybetti, hatta tartışmalı penaltı kararları olmasa bu kayıp 8-9 puan da olabilirdi.

  alanyaspor'la trabzonspor da düşüşteki rakiplerini yenerek ikinci devredeki çıkışlarını sürdürdüler.

  bb erzurumspor deplasmanda ilk galibiyetini alarak göztepe'yi 0-1 yendi ve kümede kalma yolunda dev bir adım attı. bu arada bu da kendilerini ikinci devre puan durumunda bir anda 11. sıraya kadar yükseltti.

  bursaspor-akhisarspor-göztepe üçlüsünün düşüşü sürerken gelecek hafta * oynanacak olan bursaspor-akhisarspor maçı işin rengini biraz belirleyecek gibi. akhisarspor alırsa alt sıralarda işleri tamamen karıştıracak ama bursaspor kazanıp göztepe-bb erzurumspor ikilisi de kaybedecek olursa akhisarspor'la beraber göztepe-bb erzurumspor ikilisine de elveda deme noktasına gelebiliriz birden. normalde 35-40 puan arasını bulması beklenen kümede kalma hattı bursaspor-göztepe ikilisinin ikinci devredeki kötü performansı yüzünden yine 30-35 puan aralığında kalacak gibi.