• 387
  "fenerbahçe ligden nasıl düşer?" isimli çalışmamla karşınızdayım:

  aşağıdaki dörtlüden ikisinin toparlanması yeterli. bunlardan 38 puana ulaşan olursa fb düşer diyebiliriz. her bir takım için ayrı ayrı senaryo hazırladım. gerçekleşmesi küçük bir ihtimal olsa da fb ile dalga geçme şansını kaçırmak olmazdı.

  1-)akhisarspor ile başlayalım. işi en zor olan takım bunlar. 5 maçta en fazla 1 beraberlik hakları var fb'yi geçmeleri için. ancak olur da aynı puanda bitirirler ve kadıköy'de en fazla 2 farklı kaybederlerse ikili averaj kendileri lehine. çok zor diyebileceğimiz maçları yok.

  bursaspor(d)
  malatyaspor
  fenerbahçe(d)
  kayseri
  konya(d)

  2-)göztepe müthiş formsuz. ancak bir anda toparlanmaları çok şaşırtıcı olmaz. ibfk maçında sürpriz yaparlarsa önleri açık. üst üste evlerinde zorluk derecesi düşük 2 maç oynayacaklar. evlerindeki diğer maç da öyle. deplasmanlarda yenilmeyip kendi evinde kazanırsa fb'yi altına alabilir. fb karşısında ikili averajda durumları kötü.

  ibfk (d)
  antalya
  sivas
  bursa (d)
  ankaragücü

  3-)erzurumspor'un ise hh ile çıkış yaşayacağı kesin. hh'nin başarılı olması için önemli olan transfer dönemini beraber geçirmemek. neyse konumuza dönelim. üç deplasman maçı var. iç sahada düşme yarışı yaptığı takımlarla oynayacak. içerde kazanıp deplasmanlardan 4 puan çıkarırsa fb'yi altına alır. ikili averajda da öne geçer.

  antalya (d)
  bursa
  malatya (d)
  fenerbahçe
  kayseri (d)

  4-)bursaspor düşmemesi gereken bir takım. sonuçta onlar da bir şampiyon. ancak düşme hattındaki 3 rakibiyle de maçı var. bunlara puan verip fb ile beraber düşmesi türk futbolu için unutulmaz bir kahramanlık olur. fb ile ikili averajda da kötü durumdalar. 3 maç kazanırlarsa bir tane de beraberlik alırsalar fb'yi geçerler. diğer üçünden puan alacağına diğerlerinin bursadan 3 puan alması daha iyi olur. çünkü 2 takımın birden form tutması lazım.

  akhisar
  erzurum (d)
  antalya (d)
  göztepe
  malatya (d)
 • 388
  (bkz: welcome to the judgement day)

  29. haftasında aslanın dişine kan değdi.

  bu filmi defalarca gördük. en yakını 2017-2018 sezonu.

  çok çok uzun süre sonra hafta bittiğinde, "kalan maçlarımızı kazandığımızda şampiyon oluyoruz" dedik.

  konya(d)
  bjk
  rize(d)
  ibfk
  sivas(d)

  en zor geçecek olan ve bu süreçte döneceğimiz en zor viraj, ilk oynayacağımız maç olan 29 nisan 2019 konyaspor galatasaray maçı olacak.

  bu maçtan kayıpsız dönersek zaten 5 mayıs 2019 galatasaray beşiktaş maçını taraftar kazandıracaktır.

  sonrası da galatasaray sinerjisi.

  25 nisan 2019 yeni malatyaspor galatasaray maçı ise konya deplasmanı öncesi bizi hem yoracak, hem de sinir harbi şeklinde geçecek olan bir maç.

  y.malatya'nın avrupa iddiasının önündeki tek engel biziz. bu maçta bizi elerlerse finali alırlar.

  o maçtan hasarsız çıkmak konya maçını ve sezonun kalanını da etkileyecek.

  sakatlık veya cezalı oyuncu vermezsek, her şey güzel olacak.

  şu önümüzdeki 2 maç çok önemli benim için, bu virajı kayıpsız atlatalım, sonrası çok daha rahat.
 • 389
  maalesef takımımızın 1 tane bile kolay maçı kalmamıştır. 3 deplasman ve 2 derbi. 5te 5 yapmak hiiiiççççç kolay değil. yaparsak zaten şampiyon olmayı sonuna kadar hak ettiğimiz konusunda ülkede kimsenin şüphesi olmaz. adil olmayan puan kayıpları olmasaydı mayıs olmadan bile şampiyon olabilirdik. kısmet.
 • 391
  takımın en büyük sorunu fener maçında da bariz görüldü takımı perçinleyecek bir futbolcu yok. belhanda bu takımın alternatifi olmayanı ama o da laubali bir tarza dönünce çok sırıtıyoruz sahada. takım "ıssırmıyor" derler ya o şekilde. al gülüm - ver gülüm ile hücum yapıyoruz kötü veya iyi oynalım sahada o fatih hocamızın savaş veren takımı yok. belki de bu futbolcuların çoğunluğundan kaynaklı belki de fatih hocama söylenildiği gibi o eski hırsı olmaması umarım 1. seçenektir.

  kalan maçlarımız gerçekten zor çünkü deplasman da sıkıntılı takımız ve zor takımlar var. umarım bu hafta başakşehir'in puan kaybı yaşaması bizi daha perçinlemiştir.