• 205
  galatasaray’ın sezon boyunca 4-14. sıralar arasında gittiği ve sonunda 8. bitirdiği sezon. yanlış algılanan bir başka konu ise her ne kadar kümede kal galatasaray tezahüratları olmuş olsa da bunu söyleyenler dahil kimse inanmıyordu. çünkü galatasaray bu sezon hiçbir zaman küme hattına yaklaşmadı.

  ilk 2 hafta dışında küme tehlikesi yaşamaz iken 18. hafta sonrası yani ikinci yarı sonrası hiçbir zaman küme hattı ile puan farkı çift haneli sayıların altına inmedi. sezon sonunda ise 20 puan fark vardı.

  ama şimdi ki durum çok daha vahim. galatasaray belki de tarihi boyunca ilk kez bu haftalarda küme düşme tehlikesi ile karşı karşıya. 2021-2022 sezonunun 22. haftasında küme hattı ile aramızda 4 puan fark var iken 2010-2011 sezonunun 22. haftasında 16 puan fark vardı. sezona riijkard ile başlamış, hagi ile devam ettirmiş ve bülent ünder ile bitirmiştik. bülent hoca geldiğinde zaten küme düşmemizin imkanı yoktu. rahat bir şekilde leş sezonun bitmesini bekledik ve önümüzde ki sezonun planlamasını yaptık.

  ama şimdi böyle bir durumumuz da yok. torrent 2-3 puan kaybı daha yaşasa küme hattına gireceğiz. hoca değiştirsek sıkıntı, değiştirmesek yine sıkıntı. yani sezonun bitmesini bile beklemeden çok büyük stres altına gireceğiz. 2010-2011 sezonu gibi 2021-2022 sezonu bir an önce bitsin bile diyemiyorum çünkü bittiğinde çok büyük rezillik yaşayabiliriz.

  bunun en büyük sorumlusu ise bakkal bile yönetemeyecek pısırıl beceriksiz yönetimimiz sonrasında fatih terim’dir. ben bu sezon için kimseye hakkımı helal etmiyorum.
 • 206
  (bkz: 16 ocak 2022 hatayspor galatasaray maçı)
  (bkz: 20 ocak 2022 galatasaray kasımpaşa maçı)

  bu iki maçla yeniden süper lig izlemeye başladım ve kendimi hissiyat olarak doğrudan bende travma etkisi bulunan bu sezonda buldum. yakında galatasaray için de teknik analiz yapılmaya başlanacak. şu anda dipleri görüyoruz, kademeli alım yerleri buralar kıvamında bir sezon geçiriyoruz. terim ikili dip yaptırmıştır bize inşallah.