• 377
  fiyat performans olarak dünyanın en kötü liglerinden birisi. belki de en kötüsü.

  her takımda maliyetli verim alınamayan futbolcular, inanılmaz görkemli bomboş stadyumlar, her sene yeni isimle kurulup milyonlar harcanan manasız şehir-ilçe-semt kulüpleri... buyrun işte süper lig.

  belçika bu kadar para harcamıyor. para yanlış yere harcanınca olacağı en fazla budur işte. tabii bir de önce belçika olmak gerekiyor.
 • 378
  çer çöp lig.

  sen galatasaray'ın bu ekonomik tabloda bile icardi'yi alabildiği bir ligsin. icardi, mertens, mata falan derken orta çaplı bir avrupa kulübü tandansı yakalayabilecekken gelip diyorsun ki icardi'nin iki kanadında iyi de oynasa kötü de oynasa, parlasa da s.çıp batırsa da kerem ile yunus'u oynatacaksın diyosun. neden? çünkü yunus çok kötü de oynasa, yaptıklarından ders almayıp yılda aynı şekilde 40 maç oynayınca türk milli takımı dünya kupasını kazanacakmış.

  bu kafa yapısıyla ne izlenilir olabilirsin ne de oyuncularını geliştirebilirsin. üzerinde daha iyi olma tehdidi yaşamayan oyuncu kendisini salar. oynama garantisi olan adam kendisini geliştirmek için çabalamaz. ligimiz ilgi çeken bir oyuncu grubu sunamadıkça alıcısı çıkmaz. ihale fiyatları düşer. düşen mali tabloda sen türk oyuncu kıpırdasa ona milyon eurolar ödemeye mecbur kalırsın. o oyuncu 5 yıllık kallavi sözleşmeye imza attıktan sonra yatışa geçer. bu anlamsız kısır döngüyü kırmazsan sadece türk futbolcuları zengin ettiğin kalitesiz ve izlenilesi olmayan bir ligin olur. o ligin adına süper deyince de anca masturbasyon yapmış olursun.

  ismi değişse iyi olur. ben çer çöp lig ismini cuk oturmuş görüyorum.
 • 379
  2015-16 sezonundan itibaren bugu 1 skorer kanat ve 1 oyun kuran kanat şeklinde olan lig. şampiyon takımlarda kanat oyuncuları hep bu özellikteydi.
  2015-16 gökhan töre - quaresma
  2016-17 cenk tosun - quaresma
  2017-18 garry rodrigues - feghouli
  2018-19 onyekuru - feghouli
  2019-20 elia+ guldbransen - visca
  2020-21 larin - ghezzal
  2021-22 gervinho+abdülkadir ömür+visca - nwakaeme
  bu açıdan baktığımızda takımımızda kerem - yunus ikilisi (yeteneklerine rağmen) doğru bir ikili gibi gözükmüyor. kanat oyuncularımız arasında oyun kurmaya yakın olan isimler rashica ve yusuf demir olarak gözüküyor. dolayısıyla ilk ikiliden biriyle ikinci ikiliden biri seçilerek bir arada oynatılması gerekiyor. bunu yaptığımız takdirde süper lig, içinden geçeceğimiz bir ligtir.
App Store'dan indirin Google Play'den alın