• 240
  bazılarımız yıllardır söylüyoruz ama bu sezonki* olaylarla siyasi iktidarın değişmeden bu ligin düzelmeyeceği hatta her sene kötüye gideceği kesinleşti.

  galatasaray'ın düşüşten sonra kendine gelmesi ve fatih terim ile tekrar buluşması bazı güç unsurlarını öyle bir rahatsız etti ki 2017-2018 sezonundan beri her sene çok daha hızlı bir şekilde kötüye götürüyorlar türk futbolunu. organize kötülük kendi günlerini kurtarmak için geri dönülmez hasarlar veriyor.

  farkındaysanız artık teknik taktik, avrupa'da başarı, sınırlarımızı aşmak falan kimsenin derdi değil. çoğunun tek derdi ucuz algılarla bu ortamdan koparabildiğini koparmak.

  şehrine yakışmayan taşeron sivasspor'un açıklamasından sonra dün taşeron jimnastik kulübünün de galatasaray'a atıfta bulunarak yaptığı manipülasyonla türk futbolu 1 sene daha kaybetti. çünkü gün sonunda hepsini üst üste koyacağız ve +1 yıl daha haksız şekilde ağlayacaklar. başlarına gelecek sıkıntılardan sonra bu açıklamalar yüzlerine vurulacak yine.

  takımıma ve ilahi adalete sonuna kadar güveniyorum. ha yine olur da şampiyon olamazsak/yapılmazsak da "fener şampiyon olacağına beşiktaş olsun" geyiği bitti benim için. zerre umurumda değil hiçbiri. haysiyetli yöneticiler gelene kadar bunların hiçbiri benim dostum değil, ne türkiye'de ne yurt dışında.
 • 241
  50kere yazdım yine yazayım, takım sayısı 16'ya düşürülmelidir. 21 takımla ligin kalitesi hiç olmadığı kadar düşmüştür.
  8'er 9'ar maçlık galibiyet serileri olağan hale gelmiştir. 4 büyükler bir halt oynamadan diğer 17 takımla arayı ciddi derecede açmıştır.

  bu hatadan dönülmelidir. yabancı sayısı hepsi 11 de oynayabilecek şekilde 12 olarak sabitleyip takım sayısı 16'ya dü-şü-rül-me-li-dir.
Altyapı çalışmaları sebebiyle birtakım hatalarla karşılaşılması muhtemel. En kısa sürede hatalar giderilecektir!