• 322
  galatasaray sözlük'te beğenilmemesine rağmen çok başarılı bir lokal sportif direktördür.

  kulübümüzün yüz milyonlarca euro borcu olduğu kabullenilmediği ve acilen on, on beş milyon euro'yu geçmeyecek maaş sınırları uygulanmadığı gibi, kendisinin başarısı da kabullenilmeyecektir.

  devam edin "şark kurnazı", "anadolu tüccarı", bilmem ne diye lakap takmaya. kulübümüz acınacak halde ama hala rerere, rarara şova devam ediliyor akıl alır gibi değil. maç skorları sonrasında saçma sapan romantizm soslu dramatik entryler yazacağımıza keşke kulübü akla, mantığa davet edip gerçekleri görebilsek. yüzlerce milyon euro borç var, takım hala en az otuz milyon euro maaş ödüyor. normal mi bu?

  gelelim süleyman hurma'ya.

  franco cangele'yi kendisi getirdi.
  nordin amrabat'ı kendisi getirdi ve bonservisinden yüklü para kazandırdı.
  kendisiyle ne kadar bağlantılı yoruma açık ama gökhan ünal iyi bonservise satılırken görevdeydi.
  gökhan değirmenci gibi fena olmayan yerel bir kaleci de kendisinin döneminde kayserispor'a katıldı.
  serdar kesimal'ı üç kuruşa alıp fenerbahçe'ye beş milyon euro'ya yakın bir paraya gönderdi.
  hasan ali kaldırım'ı da tıpkı serdar kesimal gibi üç kuruşa alıp milyonlarca euro'ya fenerbahçe'ye gönderdi.
  gökhan emreciksin gibi bitik adamdan para kazandırdı.
  ariza makukula'yı getirdi, adam öyle böyle gol kralı oldu.
  ömer şişmanoğlu'nu da tıpkı hasan ali kaldırım ve serdar kesimal gibi almanya'dan getirdi. az para kazandırdı ama kazandırdı.
  okay yokuşlu'dan az da olsa para kazandırdı.
  pablo moucheden faydalanıp yakın paraya göndermişti zarar etmeden.

  hatası yok mu? engin bekdemir aklıma geliyor mesela. bir miktar para bağlayıp, yatırımın karşılığını hiç alamamıştı. ancak kendisinin yaptıklarının onda birini yapan bir menajer-sportif direktör hatırlamıyorum ben türkiye'de. elano'yu getirip zarar edip üzerine maça çıkaramamak maalesef transfer sihirbazlığı değildir. galatasaray'ın ekonomisine atılan bir başka tekmedir.

  üstelik kendisi görevdeyken sanırım takım sadece bir kez küme düştü, onda da sanırım görevinin son senesinde yaşandı bu. sonra trabzon'a geçti, orada her türk vatandaşı gibi başarısız olup, fatih karagümrük başkanı oldu. orada görevdeyken gelen adamlara bakalım.

  ramazan civelek kendisinin döneminde takıma katıldı, bence gayet iyi top oynadı, 2020-2021 sezonu devre arasında kayseri'ye gitti.
  erik saboyu transfer etti. o erik sabo iyi bir futbol oynadı 2020-2021 sezonunda ve devre arasında rize'ye transfer oldu. ücret henüz açıklanmadı.
  alassane ndaoyu oldukça ileri bir yaşta senegal'den aldı, etkili bir top oynuyor ndao 2020-2021 sezonunda.

  neyse, cebimizde paramız yok, gelirler temlikli, devam edelim başarılı insanları lakap takarak boklamaya. bir yerde o bok kokusundan rahatsız olup doğru şekilde isyan edeceğimizi umuyorum.