• 179
  23 eylül 2019 beşiktaş istanbul başakşehir maçı sonrası tff tarafından profesyonel hakem sözleşmesi feshedilen hakem.

  bu maçtan sonra 2 birinci lig maçı ve 1 türkiye kupası maçında orta hakemlik yapmış. buraya kadar sıkıntı yok.

  iş bundan sonra karışıyor ki süper lig maçı olan 14 aralık 2019 gençlerbirliği göztepe maçında var hakemi olarak yeniden üst lige çıkmış sessiz sedasız. kimse de haber yapmadı.

  sonrasında birinci lig'de bir daha maç yönetmemiş ve 3 türkiye kupası maçında daha orta hakemlik yaparken süper lig'de 6 maçta daha var hakemi olarak görev almış.

  kısacası profesyonel sözleşmesi feshedildikten sonra 2 birinci lig maçı yönetip sonra sessiz sedasız üst klasman maçlarına atanmaya başlanmış.

  https://www.tff.org/...72&hakemID=19445

  derken asıl bomba 2019-2020 süper lig 23. hafta maçında patlıyor! 22 şubat 2020 göztepe gaziantep fk maçında orta hakem olarak görevlendirilip süper lig'de orta hakem olarak, feshedildiğinden bu yana ilk defa bir maç yönetecek. kimse de farkına varmış değil.

  https://tff.org/...=600&ftxtID=2966

  tff'nin kararında ne yazıyordu bir bakalım:
  --- alıntı ---
  tff'den yapılan açıklamada ''merkez hakem kurulu'nun önerisi ile üst klasman hakemi suat arslanboğa'nın türkiye futbol federasyonu ile imzalamış olduğu 01.08.2019 başlangıç ve 31.05.2020 bitiş tarihli profesyonel hakem sözleşmesi dün feshedildi." ifadelerine yer verildi.

  --- alıntı ---
  kaynak: https://www.trtspor.com.tr/...shedildi-192980.html

  2019-2020 sezonu için yapılan sözleşme feshedildikten sonra sessiz sedasız süper lig'e geri alınmış. ve süper lig'e geri döndü.

  edit: süper lig'de sözleşmesi olmayan hakemler var. ancak suat arslanboğa'nın sözleşmesinin feshedilmesinin şekli ve zamanlaması yüzünden bir daha, en azından bu sezon boyunca, süper lig'de maç yönetemeyeceği şeklinde yorumlanıyordu. beklentiler bu şekildeydi. bjk ve fb'nin istediği hakemler ömür boyu işini kaybederken bjk'nin lehine olan bir hakem kararından sonra sözleşmesi feshedilen bir hakemin bir şey olmamış gibi sahalara dönmesini doğru bulmuyorum. başakşehir yerinde biz olsaydık bakış açımız çok daha başka olacaktı.
 • 181
  zamanında tff tarafından “profesyonel hakem kadrosu”ndan çıkarılmış olması “üst klasman hakemlikten düşürüldüğü anlamına gelmez.
  profesyonel hakem ile üst klasman hakem aynı şey olmadığından, memur kadrosundan çıkartılıp arada bi alt liglere yollanıp sonra süper ligde görev verilmesinde olağan dışı bir uygulama göremiyorum.