• 105
  mustafa çulcu'nun trt'de söylediğine göre mhk hakemlere "futbolculara ikinci sarı kart vereceğiniz pozisyonların %100 sarı kartlık hareket olduğundan emin olun, yoruma açık pozisyonlarda ikinci sarıdan adam atmayın" talimatı vermiş. suat arslanboğa ise ilk sarı kartları çok kolay çıkardığı için sürekli olarak ikinci sarı kart bekleyen futbolcuların itirazlarıyla karşılaşıyor ve ilk sarı kartı çıkardığı şiddetteki pozisyonlara ikinci sarı kartı -haliyle- veremiyor. bütün tantananın sebebi bu.

  örneğin 17 mart 2019 bursaspor galatasaray maçında ndiaye'ye verdiği komik sarı karttan sonra, ndiaye gerçekten sarı kartı hak eden bir faul daha yapsa bile oyundan atılması haksız olurdu çünkü ilk sarı kartı hatalıydı. yine bursasporluların emre taşdemir'e ikinci sarı kart verilmesini bekledikleri pozisyonda kartlık bir durum yoktu, emre'nin sarı kartı olduğunu bilen badji abartılı şekilde atlayarak emre'yi attırmaya çalıştı. ama o pozisyonda emre'nin sarı kartı olmasa suat arslanboğa hiç duraksamadan sarıyı yapıştırırdı. zaten görüntülerde de elini cebine götürürken son anda duruyor, emre'nin sarı kartı olduğu sonradan aklına geliyor ve vazgeçiyor.

  türkiye ligi'nde maç yönetip bu kadar kolay kart çıkarmaya devam ederse başı çok ağrır. bayram şekeri dağıtır gibi sarı kart çıkarırsan her faulden sonra "ikinci sarı kart nerede" diye etrafını sararlar, bu sefer de itirazdan sarı kart vermeye başlayıp iyice sıvarsın.
 • 106
  belhanda’ya yapılan iki sarı kartlık hareketi kartsız geçiştirdiği gibi, lima’nın feghouli’ye yaptığı ikinci sarı kartlık hareketi de es geçmiştir suat aslanboğa. ha kendisini suçluyor muyum bunlar için. asla suçlamıyorum. bu kadar şeytan’ın olduğu bir ülkede doğru kalmak o kadar zor ki.

  emre taşdemir’in hareketi ikinci sarı kart olacak şiddette değil. sadece faulle geçiştirmesi ve de avantajı oynatması çok doğruydu.

  (bkz: 17 mart 2019 bursaspor galatasaray maçı)
 • 107
  (bkz: 17 mart 2019 bursaspor galatasaray maçı)

  belhanda'ya yapılan net penaltıyı es geçti. burada var devreye girmeliydi.
  lima'nın ikinci sarı kartını veremezdi. çünkü öncesindeki penaltıyı var üzerinden verdi.
  emre taşdemir'in pozisyonu için rakipler penaltı diyor ama kesin penaltı demek mümkün değil. verse klasik galatasaray düşmanlığı diyip geçmek zorunda kalırdık. burada daha çok var'ın müdahelesi lazımdı.
  bizimkiler az ama öz faul yaptılar.
  rakibe göstermediği 1-2 sarı kart vardı.
  emre taşdemir'e ikinci kartı art niyetli olsa verir geçerdi. ilk sarı kartı biraz ucuz olduğu için atladı.
  3. golü iptal edeceklerini düşündüm. çizgisiz halini görünce ofsayt gibi duruyordu. golün verildiğini görünce yaşadığım sevinç tarif edilemez. ancak bu gol de var hakemine bağlıydı.

  var hakemi cüneyt çakır olduğu için çok fazla üzerine gidemediler. başka bir gariban olsaydı düdüğü astırma yarışına girerlerdi.