• 1185
    kendisi hakkında yazılan genel yorumlara katılıyorum. futbolu ceza yayı ile orta saha yarim dairesi arasında sıkışık bir alanda oynamaya çalışan bir futbolcu. bu açıdan bakılınca günümüz futbolunda oldukça sığ kalıyor kendisi mevkisel olarak lakin leminanın sakatlığı ile üzüldügümüz şu anlarda acaba diyorum kendisinin sağlam fiziği,sıkı defansif özellikleri ve yıldırıcılığından faydalanabilirmiydik diye düşünmeden de edemiyorum. 2021'e kadar da sözleşmesi vardı, yolu açık olsun.
  • 1186
    kendisini göndermeseydik, futbolcu özellikleri dolayısıyla mario lemina'nın performansına yakın bir etki gösteremese de en azından lemina olmadığı zamanlar için bir tane alternatife sahip olurduk. ancak nzonzi, lemina'nın alternatifi olmayı kabul eder miydi? hayır, çünkü nzonzi'nin önce kadro dışı sonra da gitme sebebi ağırlığından öte, yedek takımda olmayı kabullenemeyip, antrenmanı terk etmesiydi.

    bir noktada yedek kalmayı kabullenememe konusunda kendisine hak veriyorum. sonuçta, parlak bir kariyeri var ve fransa milli takım havuzunda yer alan bir oyuncu. normalde de çok az bir ihtimal olsa da bizde yedek kaldığı sürece euro 2020'de olma ihtimali olamazdı.

    yine de yaptığı disiplinsizlik kabul edilebilir bir durum değildi ve bir ara yedek kaldıktan sonra performansı daha da düşmüştü. yani, rotasyon oyuncusu olarak bile güvenemezdik. kısacası, gönderilişi hem takımımız hem de kendisi açısından en doğru karardı.