• 1042
  kimse kendisi kadro dışı kalırsa sorunlarımızın tamamını çözeceğimizi söylemedi. forma giydiği ilk 4 müsabakadan sonra son derece ciddiyetsiz oynaması, rahat rahat kontrol edebileceği topları kontrol etmek için çaba sarf etmemesi, kafaya çıkıp uzaklaştırabileceği duran top pozisyonlarında rakibi aval aval seyretmesi kadro dışı kalması için yeterli sebeplerdi. fatih hoca'yla diyelim ki şahsi bir anlaşmazlığı var ve haklı. yine de hocayı harcamam kendisi için.
 • 1043
  ufak bir not düşeyim de konu hakkında fikrimi beyan edeyim.

  https://gss.gs/XT6.jpeg

  dünkü maçın pas ağı. 2,86 gibi son derece yüksek bir xg ile oynamış takım. hocayı buraya kadar anlayabiliyorum. anlayamadığım şey merkezde bu kadar büyük defoları olan merkezde oynayan oyunculardan farklı hareket ettiği için topu dripling ile taşıyabilme özelliği olmasından (bu yüzden 8,5 numara demiştim taşak konusu olmadan önce) ve geçiş oyununda fark yaratmasından dolayı takıma transfer edilen (emre utkucan’ın mutlaka alın raporu ile) belhanda’nın nasıl 4-4-2’nin merkezinde 8 numara oynadığını, bunu yapması için neden nzoni’nin denenmediğini merak ediyorum.

  resimde ki 4-4-2’de (2011 düzeni) düzen doğru ancak oyuncuların yerleri yanlış.
  elimizdeki ile devam edeceksek ki hocanın ve gurrpegi’nin dediğine göre ocak ayında operasyon zor, nasıl bu işin altından kalkacağız?

  nzonzi’nin kadroda yoksam gidiyorum demesi kadar saçma bir şey olamaz ancak bir şeyin doğru işlemediği aylardır belli iken farklı şeyler denememekte bana aynı derecede saçma geliyor.
 • 1044
  sezon başından beri kendisini fazlasıyla övsem de varlığının hiçbir şeyi değiştirmediği isim. alanyaspor maçında 21 şut çekildi galatasaray kalesine ve maçın içinde ana sorumlu n'zonzi olmuştu. galatasaray top çıkaramadığı gibi, pozisyon veriyordu. sözlükte de kendisi hakkında onlarca olumsuz entry girildi fakat kadro dışı sonrası fatih terim'in yaptığı bir hata oldu bu durum. asla çelişmiyor insanla asla, herkes haklı.
 • 1047
  14 aralık 2019 ankaragücü maçı öncesi davranışlarından dolayı kadro dışı kaldığı düşünülen oyuncu. yahu hoca kendi diyor keşke daha önce kadro dışı bıraksaydım diye. hoca kendisine takmıştı, tıpkı bu sezon haberi olmadan alınan (!) kiralık çoğu oyuncuya taktığı gibi. ha belki nzonzi daha dik kafalı davranmıştır, ilk giden o oldu. 6 kasım 2019 real madrid galatasaray maçı'nda penaltı yaptırdı diye aldı adamı oyundan, andone ile ikisine kesti faturayı. daha sonra 9 kasım 2019 gazişehir galatasaray maçı'nda da kızağa çekti. 22 kasım 2019 galatasaray başakşehir maçı'nda ihtiyacı olmasına rağmen yedekte oturttu yine forma vermedi. belki oynasa o golü yemeyecektik, serimizi devam edecekti. kusura bakmayın da bu adam da kariyeri çöp, saf bir adam değil. neyin ne olduğu az çok ortada. oyuncuyu kazanmak, ondan faydalanmayı da bilmek lazım. gerçi bu sezon kimden faydalandık onu da düşünmek lazım da bu entynin amacını aşıyor.

  neyse ne desek fark etmeyecek. disiplinsiz diyelim. hak etti diyelim.
 • 1048
  disiplinsiz diye kadro dışı bırakılan oyuncu.

  belhanda denilen canlı taraftara söver, hocaya söver, bilerek oynamaz, gol yiyince sırıtır, koşmayıp gol yedirir ama buna rağmen kadro dışı kalmaz; bu arkadaş gidişata isyan edince kadro dışı.

  gelmiş burada bir de millet "çok da iyi oldu, çok da güzel oldu, herkesin popisi vardır" diye konuşur. tek sorunumuz olan nzonzi kadro dışı kaldığına göre, artık 20 de 20 yaparak ipi göğüslememize az kaldı. çok iyi oldu hakikaten.