• 965
  galatasaray profesyonel futbol a takımı oyuncularından steven nzonzi, son antrenmandaki disiplinsiz davranışları nedeniyle süresiz olarak kadro dışı bırakılmış oyuncumuz. seri ile beraber gideceği dedikoduları vardı. hocanın tavırlarından, yaklaşımından memnun değillermiş. ocak ayında orta sahaya tekrar girişeceğiz sanırım. kiralandığı dönem bedel de dahil olmak üzere çok sevinmiştim ama son dönemlerde bariz bir sorun olduğu ve ayrılığın yakın olduğu belliydi.
 • 967
  kötü oynadığı için kızağa çekilmiş ve döndüğünde kötü oynamaya devam etmiş oyuncu. adam yüzünden rakip sahaya geçemedik, son 6 maçta kendisi yerine sahaya ağaç diksek muhtemelen kendisinden daha çok top keserdi. lemina'yı bile delirtti saha içinde ama haksız yere kadro dışı kalmışmış. maçı nasıl izliyorsunuz bilmiyorum ki...
 • 969
  son derece doğru ve geç kalınmış bir karar ile kadro dışı bırakılmıştır. kimsenin yazık, vah vah durumlarına girmesine gerek yoktur. yok sistem uygun değilmiş, ona göre değilmişleri geçin efendim. büyük oyuncuysan gol atamıyorsan gol yedirmeyeceksin. takım mağlup adam kaç kere gayet sakin tadım yok halde. istersen fransa milli takımının bırak yedeğini, kaptanı ol, burada hırsla mücadele etmiyorsan devam edemezsin. devamının gelmesini bekliyorum. favorim ne yazık ki beklentilerin çok altında kalan seri.
 • 970
  (bkz: #2782201)

  daha önce söylemiştim, takım sporu yapanlar bilir, adaletin olmadığı yerde kimse bulunmak istemez. hele ki spor takımında hiç istemez. nzonzi belli ki bu rahatsızlığını dile getirmiş ve kadro dışı kalmış. içinde bulunduğu duruma, psikolojiye empati yaparak kendimi koyuyorum, %100 haklı. bir kişinin saçma sapan ısrarları yüzünden senin hakkın yeniyorsa orada olmak istemezsin.

  umarım ileride güzel haberler duyarız da kendisi değil de gitmesi gerekenler gider.
 • 971
  takımın bu sezon hemen hiç bir maçta en iyisi olmayan ve yediği kesiği hak eden fransız oyuncu.

  yahu tamam bizde eleştiriyoruz hocanın bazı kararlarını ama bu adam ne zaman takımın en iyisiydi. galiba sözlükte ki arkadaşlarla başka maçlar izliyoruz. bir önlibero olarak sert ve mücadeleci değil, hava toplarında beklenen etkisi yok, verkaç yapmıyor, ara pası atmıyor, yaptığı en iyi şey hücuma çıktığımızda stoperlerin arasına girerek beklerin çıkmasını sağlamak bunun dışında hiç bir katkısı yok takıma. açıp oynadığı maçları izlerseniz pası verdikten sonra kesinlikle yeni bir pas için doğru hareketlenmeyi yapmadığını göreceksiniz. takım oyunumuz onun ve seri'nin durağan oyunu yüzünden ritim bulamıyor.

  bir orta saha oyuncusunda olmaması gereken ne kadar özellik varsa hepsi nzonzi'de mevcut. geldiğinde sevindik, ismine aldandık ama bu karar açık ara çok doğru bir karar. açıkçası ahmet'i stopere çekip donk'u önlibero'da kendisinin yerinde görmeyi tercih ederim.
 • 972
  seri ile beraber hocadan memnun olmadıkları vb gibi haberleri okuyorduk ki bugün kendisinin kadro dışı bırakıldığı duyuruldu. seri de kendisi de kiralık oyuncular. kaldı ki kiralık olmasalar bile her ne kadar işler kötü gidiyor olursa olsun bu takımın patronu bellidir. lakayıt tavırları da doğruysa kadro dışı bırakılmayı geçin, derhal roma'ya geri postalanması gerekiyor.

  oynanan futbol bu kadar kötüyken, işler bu kadar kötüye giderken hocanın otoritesinin sarsılacağını ve 3-5 maç daha puan kaybederek kendisinin kovulacağını falan zannettiler heralde. hiç birimiz futboldan ve sonuçlardan, hatta teknik ekipten memnun olmasak bile biliyoruz ki fatih terim'in buna yeteri kadar kredisi var. yanlış kişiye baş kaldırdılar, dolayısı ile sonuçlarına katlanacaklar.

  umuyorum ki seri bey kendisine çeki düzen verir.
 • 975
  https://twitter.com/.../1205513487784595456

  kadro dışı kalmış futbolcu. 1 ay önce ben de dahil buradaki çoğu yazara göre sahada işini en iyi yapan futbolcumuzdu. şu an kadro dışı. zaten kesik yediği haftadan beri de performansı inanılmaz düştü. ortada ''hocayla çalışmak istemediğine'' dair söylentiler var, doğru mu bilmem. kesin bir açıklama olmadan da yorum yapmak çok sağlıklı değil.

  hoca madem kesmeye bir yerden başladı, umarım devamı gelir. bu takımın çok büyük sıkıntıları var. umarım radikal kararlarla bir şekilde bu sıkıntıları giderebiliriz. tabii en başta hocanın artık kendine gelmesi lazım.
 • 977
  iyi oynadığı bir maç hatırlamıyorum, en fazla vasat oynadı kendisi. bir defansif orta saha hiç mi top çalamaz, pas arası yapamaz? bu arkadaş yapamıyor işte. takımına 2 ay sonra 37 yaşına girecek atiba'nın çeyreği kadar katkı veremedi nzonzi. bunda takımın sistemsiz oluşu, kötü futbol oynuyor olması da etkendir ama profesyonel futbolcu her şartta en iyisini verebilmeli. vermiyorsa böyle kadro dışı kalır.

  https://twitter.com/.../1205513487784595456
 • 978
  futbol ben küstüm oynamıyorum oyunu değildir. özellikle ligin 34 hafta olduğunu düşünürsek bir iki maç kesik yedim diye salma yapılmaz ki ben bu oyuncunun hemen hemen oynadığımız bütün büyük maçlarda olduğunu hatırlıyorum. kendisinin yerine seri kesik yemişti hatırlarsanız. dolayısıyla cezası kesilmiştir. ben zaten kendisinin oyun tarzından şampiyonlar liginden elendiğimiz kesinleşince bağımızın koptuğunu anlamıştım. artık o saatten sonra benim burada ne işim var dercesine oynamıştı bütün maçları. kendisinin evet boyu uzun olabilir ama kendisini dev aynasında da görmesini doğru bulmuyorum. ilk başta kiralık anlaşmasının 2 yılı kapsadığını duyunca sevinmiştim. ama gel gelelim adam anlaşmayı şampiyonlar ligine göre sınırlandırmış. neyse yolu açık olsun bu saatten sonra diyecek bir şey bulamıyorum. belki kadro dışı kalması emin bayram için olumlu olur ve türk futbolu yeni bir oyuncu kazanır.
  edit: emin bayram için olumlu olur derken emin'in orta saha oynayacak olmasından değil stoper olarak oynamasından söz etmiştim. zira donk orta sahaya atılırsa marcao-emin atılmazsa marcao-donk-emin şeklinde.
 • 980
  yazık olmuştur kendisine. demek homurdanmalar artınca oklar babalara dönmesin diye yem olarak ortaya nzonziyi atmışlar. iyiden iyiyye alçalıyoruz, sıradanlaşıyoruz. bu kadro dışı olayına verceğim tek tepki amiyane tabirle, hadi len ordan çocuk mu kandırıyonuz siz olur. napcaz yani tuzla bizi elerse seri, 5 para etmez futbolumuz devam ederse mariano ardından nagatomo diye devam etcez herhalde. bugüne kadar hep nezaket çerçevesinde eleştirmeye çalıştım hem takımı hem hocayı. ama aptal yerine konmak da zoruma gidiyor. disiplinsiz davranışmış. teknik ekip ne iş yapıyor haftalardır? takıma taktik vereme, ayak tenisinden başka bir halt yemesinler idmanlarda, lakayıtlığa, laubaliliğe izi ver ondan sonra sesler yükselmeye başlayınca herşey nzonzinin suçu. geçin abi artık bu işleri. yıl olmuş 2020 elalem uzay futbolu oynamaya başlamış biz hala ihaleyi birine yıksak da g.tü kurtarsak derdindeyiz.