• 688
  transfer edilirken endişem belirli bir bölgede statik oynaması ihtimaliydi. önceden çok bildiğim, takip ettiğim bir futbolcu değildi. izlediğim birkaç videoda statik oynuyor gibi görünüyordu ama uzun ve nokta atışı paslar atabildiğini gördüğümde sevindim çünkü selçuk ve melo'dan beri bu konuda çok sıkıntı yaşadık. yalnız bu adam geldiğinden beri hiç de statik oynamıyor. kaç kere hücuma top taşıdı ve ceza sahası çevresinde pozisyon takibi yaptı. yalnız bu adam takım arkadaşları biraz daha saçmalarsa biriyle papaz olacak gibi duruyor. orta alanda her işi bu adama yıkıyoruz. defansif tüm zaaflarımızın bedelini yıllardır muslera ödedi. bu arkadaş da muslera'nın orta saha şubesi oldu adeta.
 • 689
  yahu el insaf. eleştirilen futbolcu şu an kendisi öyle mi? çok ilginç.

  evet çok hareketli oyun oynamıyor, zaten kariyerinde asla böyle oynamadı. ama galatasaray'ın bütün mevkileri hareketli oynuyor da defansif orta sahanın hareketli oynamaması mı kaldı problem? bu takım hazırlık maçlarında tel tel dökülürken nzonzi mi vardı? ayrıca sorun hareketlilik değil sadece. belhanda, babel, andone, mariano, nagatomo, stoperler, hiç biri topu bile kontrol edemiyor takımda. takım o kadar kötü haldeki stop-pas yapacak adama bile muhtacız. en azından topu tutup en doğru pas opsiyonunu kullanıyor kendisi. içinde bulunduğumuz durumda futbolcu eleştirmek bile mantıksızken bu futbolculardan en iyisini eleştirmek, aykırı davranma çabasından başka bir şey değil kanımca.

  ha yarın futbolu city kadar hızlı ve akışkan oynarsak, nzonzi hareketsiz diyebilirsiniz. inşallah takımdaki problemin nzonzi olduğu günleri görürüz.
 • 693
  kendisini elestirenler sunu anlamali: bu adam olmasa prandelli'nin galatasaray'indan farkimiz kalmaz. bu adam olmasa brugge'den 2 psg'den de 4 yemistik. muhtemelen malatya macindan yenilgiyle cikar, kasimpasa macini da berabere bitirirdik.

  oyle bir futbolcu.

  statik mtatik diyen arkadaslara: hareketli olma isini bekler yapacak ama bizimkiler 34 yasinda olduklarindan siradan pil vs. duracell reklamindaki siradan pil gibi siritiyorlar. bu adam bir usain bolt degil ama gorevini layigiyla yapan biri. bekler + belhanda + babel boyle oynarsa her mac 0-0'a tabi oluruz, veya bir tane yer maci ceviremeyiz.