• 166
  2020 2021 sezonu süper lig takımları harcama limitleri ile uefa'nın kulüplerle yaptığı anlaşmalar hiçe sayılıyor. zaten benim ffp anlaşmam var uefa ile tff bana 10 milyar tl limit de verse ben zaten sattığım kadar alabiliyorum.

  bankalar birliği ile yapılan anlaşmalar ile bir şekilde boyunduruk altına alınacağız gibi duruyor.

  bu anlaşmayı imzalamayan tek takım da fenerbahçe'ydi.

  onun da önü harcama limiti ile kesildi.

  bu harcama limitinin bir oranı, formülü olabilir ve fenerbahçe yıllardır borç içinde yatıyor olabilir de bu limit olayı biraz önünü kesiyor kulüplerin.

  belki 2'ye alıp 10 satarak borç kapatacağım ben, 1'e alıp 3'e satacağım.

  zaten uefa bana ffp ile gerekli ayarı çekiyor, bir de tff limit koyuyor, ben borçlarımı nasıl kapatacağım?

  şampiyonlar ligi olmadan herhangi bir kulübün o yılı artıda bitirme şansı yok(3 büyükler).

  e şimdi ibfk gibi, ts gibi kulüpler ittirilerek rakibim yapıldı. (ucl geliri 3 büyüğe de gitmedi, 350 milyon tl ibfk kasasına girecek) yarın bunlara kasımpaşa da eklenir.

  bjk borç batağında maaş ödeyemiyor, fb de keza hem borçlu hem de ali koç sevilmiyor, gs şu an siyasete yakın ama gs lisesi ve genel kurulu her daim tehdit.

  amaç burada 110 yıllık kulüpleri siyasetin etkisine almak ve milyonları güdümlemek olmasın?

  bugün fener'e? yarın bana?
 • 167
  son 2 senedir 6. ve 7. olmuş takıma verilen harcama limiti üzerinden algı yapılması doğru olmayan eylem.

  tabi ki spora siyaset karışmasın ancak senelerdir cl ve hatta avrupa yüzü görmemiş, son iki senedir ilk 5'e bile girememiş kulübü "spora siyaset karışmasın" diye savunmak çok da mantıklı değil.

  üstelik daha bir kaç ay once bu kulüp limit aşımına rağmen ceza almadı.

  ali koç'un bağışları, fenerol vs olmasa bu limit bile fazla.
 • 169
  siyasetin spora karıştığı ülkemizde, galatasaray spor kulübününde karışması gereken olgu. öyle devrimci geçinip, 15 temmuz etkinliklerinde en önde poz veren yalaka başkanlar için burda savunma yapan arkadaşlar görüyorum. galatasaray spor kulübü hiç bir dönem siyasete yanlamamıştır. stadının ismi inönü, yada türkiye cumhuriyetinde başbakanların başkan olduğu bir kulüp değildir. özal dönemi özalcı, menderes dönemi menderesci, erdoğan dönemi erdoğancı hiç olmamıştır. ancak siyaset yüzünden hep mağdur edilmiştir. üstelik diğer ahlaksızların algılarına rağmen.