• 284
  avrupa'da korkulan kriz ortami varken, amerika ve çin arasindaki sıkıntılar yüzünden ticaret sikintidayken ve türkiye'nin hali ortadayken kimse yabancı firmadan sponsorluk beklememeli. özellikle bizim gibi avrupa'da hiçbir başarı yakalayamayan, senelerdir sıfır çeken takımlar için.
  ne zaman ki biz gruplardan çıkarız, avrupa'da tekrar taniniriz o zaman tekrar konuşuruz bunlari. ama 30 maçta 2 galibiyeti olan takımı sanki her sene kupa alıyormuş gibi anlatmak da garip.
  ek olarak lütfen avrupa takimlari ile kiyaslamayin. bunun euroyu türk lirasina çevirip "aa avrupa pahali" demekten farki yok. türkiye'nin ve türk futbolunun halinden habersizmis gibi davranmayin. daha yeni bein sports ihalesi bile zar zor çözüldü,kim kime 5-10 milyon euro versin bu ligde?
 • 285
  sponsor kelime anlamı olarak destekleyici olarak geçiyor sözlükte. destek oluyor. ancak bazı yazar arkadaşlar destek olmak isteyen firmaya laf atma derdinde. formamıza yakışır mıymış çerez parasıymış bilmem neymiş. ne kadar boş yorumlar var. birincisi giydiğin forma, şampiyon olduğun lig türkiye'de. ne ligin ne de ülkenin prestiji yok. şurada cüzzi de olsa aldığın destek armanın ve taraftarın hatırına. büyük firmalar prestij amaçlı sponsor olurlar. socar, volvo vesaire itibarı yerle bir olmuş liginde neden sponsor olacak sana? ne katabilirsin sen o şirkete? şampiyonlar ligindeyiz diyoruz ancak bakıyoruz geçtiğimiz yıl kaymak gibi grupta şamarı yeyip dönmüşüz. ee bu büyük firmaların burada da reklam vermesi için sebep kalmadı. sen devamlı avrupada çeyrek final vesaire yaparsın, ülkenin az biraz prestiji olur belki gelir daha büyük gelirli sponsorlar. ülkenin durumu ve bizim durumumuzu göz önüne alınca fena sponsorluk değil. bir başka yazar arkadaşın da yukarıda yazmış olduğu gibi gönül ister ki samsung, jeep vesaire sponsor olsun ama elimizde olan şu an için bu, çünkü ülkenin durumu kabul etseniz de etmeseniz de bu kadarına müsaade ediyor. bu kriz durumundan çıkana kadar yapılacak en mantıklı şeyi yapıyor yönetim. lige ayrı, şampiyonlar ligine ayrı sponsor. şu firmanın faaliyet sektörüne kafayı takıp formada pizzacı mı olacak diyen tipler de marka giyme meraklısı şekilci ergen irileri gibi. evet formada pizzacı olacak ve biz de destekleyeceğiz.

  (bkz: terra pizza)