• 97
  galatasaray merkezli ortamda messi-ronaldo fanboyluğu yapan, biri gol atınca diğerinin değeri düşüyormuş gibi hater'lık yapan, part-time kahin ve anakronist yazarlar. bu arkadaşlara göre pele ve maradona'nın esamesi de okunmaz mesela ama mbappe falan da bir hiçtir. sözlükten değil, direkt futboldan soğuma sebebi.

  ha bir de inatla code-switching nedir araştırmayıp insanlara türkçe notu verenler*. onu da geçtim, mesela günlük hayatta entry, fan-zone, smiley was here da demeyiz ama sözlükte anlam kazanırlar, jargon çevresinde oturmuş anlamları vardır. giri, burada gülücük var, taraftar alanı gibi türkçe ifadeler kullanmakta da tabii ki bir sakınca yoktur. bitiricilik yerine finishing demek biraz şey olabilir, haklısınız*
 • 99
  biri 35 diğeri 37 yaşına gelmiş ve son demlerinden keyif almaya çalışmak varken, ergenler gibi sürekli messi ve ronaldo hater'lığı yapılması tüm sosyal medya için rezil bir durumken sözlüğün de bundan payını alması daha da rezil bir durum.

  bomboş tartışmalar, anlamsız yüceltme ve yerme çabaları. bu tüketim hastalığı dönüp dolaşıp galatasaray'da da her kötü oynayana çöp denilerek de etkisini gösteriyor.

  bir şeyin iyi olması karşı tarafın kötü olmasıyla mümkün olacaksa bu iyi olanı da iyi yapmayacaktır. ikisi de futbol tarihine damga vurdu, taraf olun ama o kadar, size hiç bir fayda getirmeyecek sevmediğini yerme çabalarından vazgeçmek de aksine size hiç bir şey kaybettirmez.
App Store'dan indirin Google Play'den alın