• 139
  sıkı bir metal dinleyicisi değilim ancak sıkı bir metallica ve rammstein dinleyicisiyim. son birkaç haftadır senede birkaç kez tekrarlanan canlı performans takıntısı oluştu yine bende. "bence" dünyadaki en ihtişamlı, en eğlenceli ve görsel açıdan en kaliteli canlı performanslara sahip grup olan rammstein'ın sahne şovlarından ufak bir kesit: https://www.youtube.com/watch?v=GX0GXhDLaC4

  özellikle du hast performansı sanki bir klipten alıntı. kamera açıları ve editing o kadar kaliteli ki çok iyi bir klip izliyormuş gibi hissediyorsunuz kendinizi.
 • 140
  eskiden(yaklaşık 15 yıl önce önce) judas priest, manowar, megadeth dinleyen biri olarak yaş aldıktan sonra acdc ve iron maiden ile devam ediyorum.
  sahne şovlarini seven arkadaslara ; güney amerika seyircisi heavy metal i bir din gibi gördüğünden o taraflardaki konserler ile beraber iron maiden ve acdc nin de sahne şovlarını izlemelerini tavsiye ederim.
 • 141
  çok iyi bir metal dinleyicisi olmamakla birlikte, bazı popüler metal gruplarının konser kayıtlarını bira eşliğinde izlemenin tadı çok az şeyde vardır. ispatlayamam ama yemin edebilirim ki, metalciler en sadık ve coşkulu müzik türü dinleyicileridir.

  henüz izlemeyenler için metallica'nın 89 seattle ve 91 moskova konserleri ile iron maiden'ın 2001 rio konseri tavsiye olunur. birçoklarına göre tarihin en müthiş konser performansı metallica'nın 89 seattle konseridir. metallica'nın 91 moskova konseri ise, yine birçoklarına göre soğuk savaşın bitişinin tescili ve abd zaferinin gövde gösterisidir. ayrıca bu konserde ön grup olarak efsanevi ac/dc çıkmıştır, varın gerisini siz hesap edin. johnsilver dostumuzun işaret ettiği gibi güney amerika'daki metal konserlerinin coşkusu ise inanılmazdır. galatasarayımızın bazı avrupa kupası maçlarındaki coşkusuyla bile rekabet edebilir. belki*

  ulan galatasaray, metal müzikle alakalı bir entry'de bile seni anmadan edemiyoruz.
 • 142
  müzik tarihinin ve tüm zamanların en muazzam canli performanslarından birisi için ac/dc river plate stadyumu 2009 konseri izlenmeli bence.
  sadece koltuklu stadyum bölümü olarak 65-70.000 arasi bilet kesilmisken buna bir de saha icinde 80-100.000 kisi arasi ekleniyor. toplamda 150-170.000 kisilik, bir an bile durmayan bir seyirciye caliyorlar.
  bir müzik eleştirmeni bu konser için "can güvenliği olmadığı için avrupa veya usa'de yapilamaz" demisti.
  tarihe taniklik etmek isteyenler icin:
  https://youtu.be/n_GFN3a0yj0