• 154
  son bir ay be sözlük. 26 senelik ömrümüzde yaşamadıklarımız son bir aya sığıyormuş. insan hem olumlu hem olumsuz haberleri üst üste alabiliyormuş. işin ilginç yanı ise tek bir olumsuzluk hevesle onca zaman beklediğin, sabrettiğin sonunda gerçekleşen güzel şeyleri sıradanlaştırabiliyormuş.

  uzun süre önce başvurulan, çeşitli sınav ve mülakatlardan geçilen işe kabul edilebiliyormuşsun sözlük. uzun süre emek harcayıp sonunda olumlu sonuca ulaşabiliyormuşsun.

  yıllarca hayali kurulan, alabilmek için eline geçen paranın çoğunu kenara attığın araba da alınabiliyormuş sözlük. iki sene önce çok uzak gözükse de, düzenli harcama ve yaşantıyla o da yapılabiliyormuş.

  aldığın yüzük de evlenme teklif edemeden rafa kaldırılıyormuş be sözlük. bazen karşına alıp, bakarak onunla da dertleşilebiliyormuş. yukarıda sayılan her şeyin hayalini birlikte kurduğun insan, bunlar gerçekleştiğinde yanında olamayabiliyormuş. onca zaman dert ettiğin, çalıştığın, emek harcadığın,hayalini kurduğun her şey sıradanlaşabiliyormuş be sözlük.

  siz siz olun hayallerinizi sıradanlaştırmayın. hayallerinizi ayakta tutan kişiye, hala daha imkanınız varken sıkı sıkıya sarılın.
 • 155
  ben normalin üzerinde asabi biriyim sözlük. tıbben, kendimce, arkadaşlarımca onaylanmış bir gerçek malesef. bu başlık mayhoşluk duvarı, ama ben içmedim. içimi dökeceğim kişilerle kavga edeceğim için buraya yazıyorum.

  şu an kavga etmemek için dişlerimi sıkıyorum. saat sabah 4. başım ağrıyor, ateş basıyor. konu bana kalsın. her şey gözümün önünde oluyor, sigaranın dibine vuruyorum sakin kalmak için. ya taş üstünde taş bırakmayacağım, ya da susup oturacağım. hayırlısı.