• 89
  tatlı su muhalifi fener yanlısı gazete. internet sitelerinde süper lig tarihinin enleri ve ilkleriyle ilgili haber yapmışlar. her detayı yazmalarına rağmen en çok şampiyon olan takım galatasaray yazamamışlar.
  tarihe not düşmek için yazalım.

  --- alıntı ---
  ilk şampiyon fenerbahçe (1959)
  fenerbahçe, 2122 lig maçında 3701 puanla en çok puan toplayan takım.
  fenerbahçe, 1206 galibiyetle en çok kazanan takım.
  fenerbahçe, 3758 ile en çok gol atan takım.
  galatasaray, toplam 563 haftayla en fazla liderlik yaşayan takım.
  galatasaray, 1996-2000 arasındaki 4 şampiyonlukla en fazla üst üste şampiyon olan takım.
  beşiktaş, namağlup tek şampiyon (1991-92).
  beşiktaş, 10-0'lık adana demirspor galibiyetiyle en farklı kazanan takım.
  1988-89'da beşiktaş'a 12 puan fark atan galatasaray, en farklı şampiyon olan takım.
  fenerbahçe, 1988-89'daki 93 puanlık şampiyonlukla en yüksek puana ulaşan şampiyon.
  trabzonspor, şampiyonluğu istanbul dışına taşıyan ilk şampiyon.

  --- alıntı ---

  https://www.sozcu.com.tr/...uk-favorisi-7289688/
  edit: sayfanın altlarına doğru

  edit-2: antikus nickli yazar arkadaşımızın önerisini istinaden net@sozcu.com.tr adresine gönderilmek üzere hazırladığım metin aşağıdadır. tepki koymak şart oldu.

  “sayın yetkili;
  05.08.2022 tarihinde internet sitenizde yayımlanan ve aşağıda linkine yer verilen “süper ilgin ilkleri ve enleri” içerikli haberinizde her türlü detaya yer verilmesine rağmen “en çok şampiyon olan takım galatasaray” ibaresine kasıtlı olarak yer verilmediğini üzülerek fark etmiş bulunmaktayım.

  haberin içeriği ve özü itibariyle en önce verilmesi gereken bilginin adeta okuyucudan gizlendiği, son günlerde bir camianın hukuk kurallarını hiçe sayarak yapmaya çalıştığı “en çok şampiyon olan takım” algısına hizmet etme amacı taşıdığı yönünde belirgin bir kanaat uyandırdığı ve bu haliyle biz galatasaray camiasının mensuplarını rencide ettiği aşikardır.

  açıklanan nedenlerle; yayıncılık ilkelerine aykırı olduğunu düşündüğüm haber içeriğinizi esefle kınadığımı bildirir; maksatlı veya maksatsız olarak yapılan bu hata/ eksikliğin düzeltilmesini rica ederim.
  saygılarımla…”
 • 90
  muhalif tarafın spor yönünden a-haber tarafına benzeyeni. özellikle spor haberlerinin hepsi fenerbahçeli adamlar tarafından yapıldığını düşünüyorum. normal haberlerde de ara-sıra yanlışlar olabiliyor ama spor haberleri tamamı ile belli bir şahsın elinden geçiyor.

  şahsi görüşüm uğur dündar'ın olduğu bir yerde adalet aranmaz. kendisinin çıkıp sürekli mağdur edebiyatı yapması beni çıldırtıyor.

  bu haberde de görüldüğü üzere ligin "en" leri kısmında en çok şampiyon yazmaması tamamı ile skandaldır. bunun bilerek yapıldığını hepimiz biliyoruz.

  kendilerine e-mail attım çünkü sözcü gazetesi okuduğum bir gazete ve spor haberlerinde çok yanlı yorum yapıyorlar. uzun zamandır bunu gözlüyorum.

  bu linki şikayet edin arkadaşlar. net@sozcu.com.tr atacağınız bir email en azından ilgilerini çeker. küfür etmeyin, 2-3 cümle bir şey yazın.

  https://www.sozcu.com.tr/...uk-favorisi-7289688/
 • 93
  atatürkçü çizgide yayın yapan, 2 yıldır televizyon kanalı kurması ultra tarafsız rtük tarafından askıda bekletilen gazete.

  sözcü bir spor gazetesi değil. temel misyonu da spor haberleri yayımlamak değil.

  bugün ülkenin gerçek gündemini öğrenmek isterseniz sonuca ulaşabileceğiniz iki gazeteden biri sözcü. diğeri de cumhuriyet zaten.

  bu durumlar varken bu tür gazetelerin fenerbahçe'ye şöyle dedi, galatasaray'a bunu yaptı, beşiktaş'a şunu yazdı denilmesi bana doğru gelmiyor.

  bakın fanatik gazetesi eleştirilse böyle bir durum için kesinlikle çok haklısınız derim. çünkü o bir spor gazetesi. ana misyonu spor haberi yayınlamak. ama sözcü'nün temel misyonu bu değil.

  özetle tepki koyanlar tabi tepki koysun ama kulvarları ayırmak lazım.

  medyanın özgür olamadığı bir ortamda türünün son örneklerinden olan bir gazeteyi yıpratmayı sağlıklı bulmuyorum.
App Store'dan indirin Google Play'den alın