• 5
  sene ortasında ikisinden biriyle yolları ayırıp onyekuru tarzı bir oyuncuyla anlaşmamızın daha mantıklı olacağına inanıyorum ama buna performans kadar bonservis bedelleri karar verebilir. aslında sezon başı çok mantıklı bir ikiliydi çünkü topu taşımakta değil işi bitirmek konusunda daha sıkıntılıydık. ama gel gelelim evdeki hesap çarşıya uymadı. hoca geçen sene başında feghouliye toparlanması için bazı akıl oyunları yapmış ve başarılı olmuştu. bakalım sezon ortasına doğru aynı şey tekrar edebilecek mi? işte o zaman babelinde performansında yükselme olabilir. ama pollyannacılığım tamamen terste tepebilir :(
 • 6
  sorunun oyun tarzlarında olmadığı ikili. galatasaray uzun süredir futbol adına ortaya bir şey koymuyor arkadaşlar. yani galatasaray'ın kanatlarında hızlı adamlar varken de puan kaybediyor ve oyun olarak tatmin olmuyorduk. geçen iki sezonun sonunda, konsantre olup çok da iyi oynamadan kazandığımız maçlar ile sezon başını bir zahmet mukayese etmeyin. ayrıca bu eksik görüntüdeki en büyük sebep takımın bekleri. mariano ve nagatomo'nun geldiklerinde oynadığı futbol ile şimdi arasında uçurumdan fazlası var. bu ikiliyi bireysel olarak değerlendirdiğimizde feghouli diğer sezonlardaki gibi başlangıç yaptı. sakat oynadığı zaman da vardı. bu sene de milli takım maçları dolayısıyla doğru düzgün dinlenememiş olması haksız mazeret değil. ryan babel'in oyununda zaten bir sıkıntı yok da bizim beyefendilere beğendiremiyoruz. iki, üç defa vurması ve pas atması gereken pozisyonlarda fazladan bir kez daha topu yana çekince malzeme vermiş oldu, zatı muhteremler de o sakızı çiğneyip duruyor.

  takımın problemi dikine oynamak ve iştah. bu arkadaşların bilhassa arkalarında zahmet edip çizgiye inen adamlar olursa gereken cevapları herkese vereceklerdir.
 • 7
  ikisinin birden yedek beklemesi veya babel’in sadece en uçta oynaması gerekiyor. ki bence yedek kalmalı.
  4-1-4-1 veya 4-4-2 sisteminde ikisinin birden faydalı olamayacağını geride kalan 10 maçta gördük.
  zaten bizim takımın şu an 4’lü defans ile başarılı olmasına imkan yok.
  ne beklerimiz, ne de kanatlarımız 4’lü oynamaya müsait değil.
  o yüzden 3’lü defans oynayıp lig maçlarında şener-emre taşdemir ikilisini kanat bek olarak kullanmalıyız.
  şampiyonlar liginde yuto ve mariano’nun tecrübesine ihtiyaç duyabiliriz.
  falcao gelene kadar ön tarafta andone’nin yanında emre mor denenebilir.
  çünkü kendisi de oyunun hücum kısmında var ama savunma işinde yok.
  18 ekim 2019 galatasaray sivasspor maçının özellikle ikinci yarısında net görüldü.
  velhasıl babel ve feghouli’nin yanına ben belhanda’yı da eklerim. bu 3’lünün yedek kalması gerekiyor.

  (bkz: 2019-2020 sezonu)
 • 9
  kariyerlerinin aksine oyunun çizgisinde değil merkezinde artık yeteneklerini sergileyebilecek ve katkı sağlayabilecek ikilidir.

  hele 4-1-4-1 gibi bir sistemin kenarlarında defoları iyice açığa çıkıyor. ayrı ayrı üzerlerine kurulan bir sistemde ise şampiyon yapacak teknik ve kaliteye sahipler ama; özellikle feghouli.

  şu anki halimiz ahvalimize göre sene boyu sövmeye devam ederiz gibime geliyor. bol bol babeli niye aldık yanlış transfer ve belhanda gitse de feghouli ortada oynasa ya da feghouli oynamasın emre mor sağda oynasın türevi yorum okuruz. çünkü oyun düzeninde bir güncellemeye gitmeyeceğiz; teknik direktörümüz o konuda ısrarlı.