resim
Sofiane Feghouli
Takım:Galatasaray
Mevki:Sağ Kanat
Yaş:31
Boy:1.77
Uyruk:Cezayir
  • 6192
    maaşının yarısını, çeyreğini hatta son çare çeyreğinin çeyreğini bile karşılayacak bir takım bulursa ki, bence en azından kiralama ücreti olmadan 2 milyon euro'ya yakınını karşılayacak bir takım bulabilecek potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum, geri kalanını biz karşılayıp garanti ücretini kazandıktan sonra gidebilir neden gitmesin?

    bizde kalırsa oynayamayacağı çok açık ve bu şekilde devam ederse 2021-2022 sezonu sonunda belhanda'nın bulduğu maaşı bile bulamaz ama fizik olarak kendisini çok zorlamayacak ve daha önce güzel işler başardığı ispanya'ya gidip kendisini gösterirse, çok yüksek bir maaş bulamasa bile iyi bir imza parası alır ve milli takımda da muhtemelen devam eder.
  • 6194
    1 temmuz 2022 tarihinden önce galatasaray’dan ayrılabilir. kendisi dışında bir güç sözleşmesi bitmeden kendisini takımdan kopartabilir. nasıl mı? transfer sezonunun bitimine bir ay kala son koz olarak rest çekilir: "mevcut şartlarda menajerinin veya kulübün bulacağı en uygun sözleşmeyi kabul etmezsen kadro dışı kalacaksın ve bütün sezon takımdan ayrı, tek başına çalışacaksın".

    eğer oyuncu sadece maddiyat düşünüyorsa, boş geçen bir sezon sonunda kariyerinin bitme riskinin yüksek olacağının farkında olmalı. sezonun sonuna doğru kadro dışı kalan belhanda yıllık 1,5m euro'luk sözleşme bulabilmişken, bir sezon boyunca tek başına antrenman yapan bir oyuncunun önümüzdeki sezon kulüp bulamaması çok olası.