resim
Sofiane Feghouli
Takım:Galatasaray
Mevki:Sağ Kanat
Yaş:31
Boy:1.77
Uyruk:Cezayir
 • 6149
  https://twitter.com/...479507622924288?s=21
  tribünde daha önce ısınırken görmüşseniz çok da yabancı olmayan bir görüntü sunmuş bay göbek. canlı izlediğim istisnanız tüm maçlardan önce feghoulinin ısınırken hiç kendini kasmadığına şahit oldum. hatta insanı rahatsız edercesine bir ısınma şekli. yani ben böyle rahatsız oluyorsam yanındaki futbolcu ne der kendisine bilemem. hayal kırıklığı.
 • 6150
  28 temmuz 2021 galatasaray psv eindhoven maçı oyun öncesi ısınma hareketlerindeki umarsız tavırlarını basına açık antrenmanlarda da sıkça sunan futbolcumuz. bunca emek, taraftarların hırsı, desteği varken bu durum beni kahrediyor. giden gitsin bu takımda oynamayı iyi kötü hayal eden sporcular var bari onlara kötü örnek olup takım yapısını, antrenmanı, performanslarını olumsuz etkileyecek hal ve hareket içinde olmayın be kardeşim. yazıktır yılda 40 milyon lirasını alıyorsun şu kulübün, ne yaptı bu insanlar sana? biraz olsun hiç mi içine dert olmuyor ben bu paranın hakkını veriyor muyum diye hiç sormuyor musun kendine? hadi parası da batsın onca insan senin için hayaller kurdu, 40 gün beklediler gelmeni, bunun için miydi? sonra elhamdülillah diye basın toplantısı açıyorsun hep aynı yerden vurun değil mi, göze hoş görüneceksiniz ya. elhamdülillah diyorsan önce hakkı teslim edersin.
  hasan şaş' ın da 30'lu yaşlarında sakatlık kortizon vb. gibi fiziksel düşüş hali geldi aklıma ama adam boşuna efsane olmadı, gider sağ bekte de oynardı, hırsından agresifliğinden birşey kaybetmedi. yaşın, fiziksel durumun gereği reaksiyonların, sezgilerin, tempon, hızın zayıflamıştır olabilir. ama sporcu karakterinin aktif yarışmacı hayatında düşüşe geçmesini ben anlayamıyorum hele ki şu kadar bedelle maaş alırken hiç anlamıyorum.
 • 6151
  bu göbekli, anti profesyonel, gamsız, ciddiyetsiz arkadaşı sezon başlamadan elden çıkaramazsak kadro dışı bırakıp bir yıl boyunca antrenmanlardan men etmemiz lâzım. bizden haksız yere kazandıklarının bedeli olarak futbol kariyerini bitirmiş oluruz böylelikle. vücûdunu hiç çalıştırmadığından bir yılda topa vuramaz hâle gelir. bunu yapan yönetime büyük saygı duyarım.
 • 6155
  bu kadronun en yaratici, en futbolu bilen, sutu olan, kafasi calisan, ince gorebilen tek adamidir.. hatta ligin en degerli oyuncusudur. ama iste arda gibi elini opmedigi icin oynatilmayan bir topcudur, gecen sezon bi' anda son 6 macta oynatilmadi, belki oynatilsaydi hocasina ragmen sampiyon bile olabilirdik..
  dunku dusen videoyla ilgili de, ben olsam ben de kosmazdim, kendi oynatilmazken cezayir milli takimindaki yedegi ghezzal icin hocasinin yukselmesi, kendisinin yerine seikidika gibi vasat ve anlamsiz bir topcunun oynatilmasi agrina gitmistir, normaldir.
 • 6156
  kendisi 31 yaşındadır ama ne hikmetse genç oyuncu muamelesi görmektedir. bugüne kadar sayısız maça çıkmış adamdan hala oynadıkça açılacağına inanan çok sayıda taraftarımız var. bu arkadaşın her sene form tutmasını beklemekten ben çok yoruldum eminim siz de yorulmuşsunuzdur.

  kendisinin yedekken bir de sıkıntı çıkardığı hepinizin malumu. kendisi yerine başkasını oynattığımızda da küsüyor bir de paşamız. yılda bonuslarla 6 milyon euro'ya yakın para kazanıp, iş disiplinine uymayıp her sene fazla kilolarla lige başlayacaksın ve ligin sonuna doğru ancak açılacaksın veya açılmayacaksın ama kulübün senin yerine yetenekleri kısıtlı sekidika gibi oyuncuları oynattığında da paşamızın ağrına gidip bir de bize küsecekmiş... vah vah! başka bir isteğin var mı paşam, kulübü de üstüne yapalım mı?

  müslümanım diye geçinip bütün oruçlarını eksiksiz tutuyorsun fakat daha imzaladığın sözleşmenin hakkını vermiyorsun, buna ne demeli? ben kötü futbolu anlarım, ağzımı da açmam ama her sene başı fazla kilolarla formsuz başlamanı anlayamam. sözleşmende böyle bir madde mi var? o zaman o sözleşmeye uyacaksın arkadaş!

  rachid ghezzal dahil kuzey afrika'dan oyuncu falan alınmasın, yeter artık iş disiplini yok bu arkadaşların. martin linnes yetenekleri sınırlı bir arkadaştı burada çok sayıda eleştirimde mevcut ama bir gün böyle takımı sabote etmedi. yeri geldi yanlış geri pastan gol de yedik, karşısındaki sol açık maçın adamı da oldu ama asla anti profesyonel davranışlarda bulunmadı. yeteneği ölçüsünde futbol oynadı. formsuz feghouli'ye bu satırları yazmamın amacı kendisinin yeteneklerine ihanet edip, her sene bu kulübü iplemeden 5-10 kilo fazlasıyla idmana gelmesidir. bu hareketi başta takım arkadaşları olmak üzere herkese saygısızlıktır, ayıptır.

  şimdi düşünüyorum da, futbolcuların hepsi takımın en çok para kazanan adamına bak derler, bu gelsin sizi kurtarsın. zamanında jardel olayında efsane büyük kaptan'ın sözleri ortada, bir kadıköy deplasmanına idman da serkan aykut çok iyi çalışıyor, jardel idman yapmıyor diye ilk 11'de serkan'la başladığımızı ne çabuk unuttunuz? bu işler hep böyle yürür.

  bu arkadaşı acilen kadro dışı bırakıp, a takım antremanlarından uzak, 1 yıl futbol'dan uzak kalınması sağlanmalı (alt yapı hocalarını ipleyip çalışmaz zaten) karşılığında da 32 yaşında 100 kiloya varan bir futbolcu olarak 1 milyon euro'luk sözleşme bile alamayacağı gerçeklerle yüzleşmesi sağlanmalı. ya da ikinci bir olay kalan 1 yıllık sözleşme parasının yarısı teklif edilip sözleşmesi fesih edilmeli. bütün futbolculara kötü örnek oluyor, bir kadro da disiplinsizlik en kötü şeydir.
 • 6158
  maalesef takımımızın sözleşmeli futbolcusu. ben futbolcuların aldıkları sözleşmede hiçbir zaman futbolcuya kızan tarafta olmadım. yöneticiler böyle kontrat verirse futbolcu da alır tabi. sonuçta mesleği. adam hayatını yaşayacak bir şekilde. buraya kadar hiç kızmıyorum feghouli'ye ya da falcao'ya. ancak aldığın paranın hakkını vermek için çaba göstermezsen sen de suçlusun kardeşim. ahlak önemli bir olgu insan hayatında. atam boşuna söylememiş o müthiş sözünü. yöneticilerimizden ricam artık yüksek kontratlı ve yaşlı oyuncu almayın ve ahlaklı sporcular kazandırın bu takıma.
 • 6160
  klas oyuncuyu her zaman çok severim ancak yattığı yerden para alıp çalışmayan oyuncuya tahammülüm yok. sneijder'in de göbek yaptığı dönemler oldu ancak hiçbir zaman sahada sorumsuz davranmadı. avrupa'lı oyuncuyla kuzey afrika'lı oyuncu arasındaki en büyük farklardan biri sanırım budur. kesinlikle kendisi bu saatten sonra kadro dışı bırakılmalıdır. sözleşme feshetmek onun ekmeğine yağ sürer. feshedersek hem kalan senenin maaşını her halükarda bizden alacak hem de yeni bir kulüp bulacak. kadro dışı bırakılırsa en azından bu kadar rahat son kontratını kovalayabilecek kulüp bulamayacaktır.
 • 6163
  takımdaki kaliteli, uluslararası sebiyede birkaç oyuncudan biri. herhangi bir disiplinsizliği, uyumsuzluğu, mental sorunu, hırı gürü de yok. göbekliyse, fiziksel olarak kötü durumdaysa, sahada istediklerini veremiyorsa dönüp aynaya bakacak ve ben eşek yüküyle para verdiğim bu adamdan neden yararlanamıyorum diye kendine soracaksın. at sahibine göre kişner diye boşuna dememişler. performans alamadığın adamı at kenara, yüzüne bakma, yerine yenisini iste. bu yol yol değil, bu kafayla hiçbir şey olmaz. zerre suçlamıyorum feghouli'yi.
 • 6164
  net olarak iş ahlakı olmayan bir futbolcu.

  istenmediği yerde sırf para için duran insanlara ne deniyorsa sizin hayal gücünüze kalmış. sonra ben söyleyince pilot oluyorum.

  yata yata para alıyor. hiçbir çabası yok. galatasaraydan kazandığı ara muhtemelen tüm ömür ona ve çocuklarına yetecek. burdan dursun özbek ve cenk ergün'e selamlarımı yolluyorum.
 • 6167
  https://mobile.twitter.com/.../1420614703500431360

  bu görüntüler, senede 3 milyon 850 bin euro garanti para aldığı halde, son iki sezonda 300 bin dolarlık katkı vermemiş ve buna rağmen pandemi döneminde bir kuruş indirime gitmemiş bir adam için oldukça sıkıntılı. mustafa cengiz başkanın, bu oyuncuyla alakalı medya önündeki açıklamalarını çok yadırgamıştım lakin, oyuncunun verdiği şu görüntüye bakarsak az bile yapmış başkan. ben başkan veya teknik sorumlu olacağım, böyle adamların burnundan getiririm.

  fakat bu meselede sadece oyuncu suçlu değil. başta fıfa olmak üzere kulüplerinde kabahati büyük. kulüp olarak, sözleşmeli oyuncuna ödemelerini 15 gün aksattığın anda, fıfa denen mafya oluşum kulüplerin götünden kan alıyor resmen. ribery ve son olarak izet hajrovic'te olduğu gibi oyuncu elini kolunu sallaya sallaya basıp gidiyor. ama diğer taraftan milyon euro'ları cukka eden ettigi halde yan gelip yatan oyuncuya karşı herhangi bir yaptırım söz konusu değil. en kıytırık topçu bile koca koca kulüpleri parmağında oynatabilir. kulüplerin bu haksızlığa ses çıkarması gerekir.

  diğer yandan kulüpler de sütten çıkmış ak kaşık değiller. en basitinden, sırf masaya parayı koydun diye istemeye istemeye bir oyuncuyu zorla tutup buraya getirdiğinde benzer şeyler sürpriz olmaz. eğer bir oyuncu galatasaray forması giymeye canı gönülden istekliyse o futbolcuyu transfer edeceksin. ama yok, ille de gelmek istemeyen adamı 300-500 bin fazla para verip kandırdığında aslında kulüp olarak kendini kandırmış oluyorsun. morutan gibi galatasaray'ın adını bile duyunca gözleri kamaşan oyuncular burada bu formayı giymeli, böyle tipler değil...