• 5581
  orta sahada oyun kurucu gibi görevlendirildiğinde izlemesi büyük zevk olan oyuncu. bu kadar iyi oynama sebebinin sadece taktik ya da etrafındaki oyunculardan kaynaklı olmadığını, bu pozisyonda oynamaktan ekstra zevk aldığı için şevkle mücadele ettiğini ve bunun da performansına yansıdığını düşünüyorum.

  (bkz: 28 kasım 2020 çaykur rizespor galatasaray maçı)
 • 5583
  takımdaki en sıkıntılı futbolcu. hiç sevmiyorum kendisini. belhanda bile iyi/kötü oyununu oynuyor, ne olursa olsun sonuna kadar mücadele ediyorken bu adam! cılız şutlar, saçma paslar, takımı çaktırmadan sabote etmeler, vs. yeteneğine lafım yok benim lafım karakterine. diagne'nin kötü gözüken performansının baş aktörü de kendisidir. falcao'ya attığı pasların %10'unu atmamıştır diagne'ye. sözlükte çok seviliyor olabilir hatta en ofsayt entrylerimden biri olabilir bu entry ama benim açımdan bu gerçek değişmeyecektir.
 • 5584
  fatih hoca uzun süredir guardiola'nın kdb, david silva şeklinde uyguladığı çift playmakerlı yapıyı oynatmak istiyor, tahminim bu yönde.

  emre akbaba transferinin amacı da buydu o dönem, gel gelelim o role akbaba kesinlikle uygun değildi. dolayısıyla sonrasında holding yerine regista tercih edip takımı farklı bir havaya büründürmüştü.

  şimdi de her ne kadar bizdekiler playmaker olmasalar da kılınç/belhanda/feghouli şeklinde uyguluyor aynı yapıyı. etebo bu hatta giremez çünkü bu üç oyuncu kadar bile iyi pasör değil, pas oyununda çok kötü hatta kendisi atanamamış engin baytar gibi, bir şeyler var ama o patlamayı göstermesi lazım.

  dolayısıyla maçına göre kılınç kanada çekilip belhanda/feghouli ile de bu yapı uygulanabilir, bu oyuncular birlikte oynadıkça da geliştirilebilir.

  devre arası falcao'nun gönderilip, transfer hamleleri santrafor ve kanat için yapılırsa da daha iyi olur bizim için, orta sahayı belki bir şekilde idare edebiliriz ama santrafor ve kanat konuları büyük problem.

  feghouli'nin de milli takımdaki gibi oynamaya devam etmesi gerektiğini düşünüyorum, daha önemlisi kesinlikle oynaması gerektiğini düşünüyorum. evet diğer oyuncular ondan daha fazla mücadele edebilir ama feghouli gibi maç aldıramazlar, onun takıma eklenmesine ve katkı vermesine ihtiyacımız var, şampiyonluğu ve takıma etkisini hissettiği an zaten vitesi daha da arttıracaktır.

  kadromuzda sıkıntılı bölgeler çok fazla o yüzden hiç bir oyuncu için çöpe atalım deme lüksümüz yok hele de takımın en çok ikinci kazanan ve bence en yetenekli oyuncusu için ise hiç yok.
 • 5585
  yazılı ve görsel basını okudukça sanki hayatında ilk kez sağ iç mevkiinde oynadığı görülen futbolcumuz. halbuki milli takımda kendisi kanat oynamıyor bildiğin sağ iç oynuyor hatta gol attığı mili aranın ardından oynadığımız 2 maçta da hoca kendisini orta sahanın merkezinde görevlendirdi. belhanda dönünce neler olacak beni en çok meraklandıran nokta bu.
 • 5586
  bu adam formdaysa dünyanın en iyi takımına bile kafa tutabilirsiniz. en son bir buçuk sezon önce beş-on maçlık formda bir oyun sergilemişti ve şampiyon olduk. sorun şu ki kariyerinin yüzde doksanında form tutamadı. böyle de bir istikrarsızlık abidesidir.
  son iki haftadır merkezde gezici oyun kurucuyu oynarken çok diri gördüm. değişik bir yere gidiyoruz takım olarak.