• 5315
  27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçı'nda yaptığı tek olumlu hareket ofsayttan attığı gol olan futbolcu.

  onun dışında pas tercihleriyle, ataklarda ağır kalışlarıyla, saçma sapan şutlarıyla, yanlış yere koşularıyla hepimizi çıldırttı. inşallah bu sezon 4. sezonda 3. şampiyonluğunu kazanır ve takımdan ayrılır. bu birlikteliğin daha uzun sürmesi iki tarafında zararına olur.
 • 5317
  fiziksel durumunun kenar oyuncusu oynayabilecek seviyede olmadığını düşündüğüm futbolcu.

  her kanat oyuncusu hızlı olacak diye bir kural yok. formda olduğu dönemlerde çok hızlı bir oyuncu değildi zaten fakat şuan çok rezalet durumda.

  aldığı ücret ve performansına bakıldığı zaman takımda bulunmasından en rahatsız olduğum futbolcularımızın başında maalesef kendisi geliyor.
 • 5320
  artık rica ediyorum hocadan, ilk 11 yazarken tahtaya kendisinin adını yazmayı bıraksın. zaten en verimli olduğu dönem, kesik yedikten sonra 3 ay sürdü. dokunulmazlığı nedir anlamıyorum. sahada bir futbolcunun bu kadar yürümesi ilginç geliyor. feghouli’yi izleyen galatasaray taraftarı daha çok efor sarfediyor kendisinden. maçları en güzel yerden izleyip, yaklaşık 4 milyon kazanmak her babayiğidin harcı değil. babel’e yaptığımız eleştirilerin 2 katını kendisi hak ediyor aslında. geldiğinden beri ilk sezonun son 3 ayında ki performansın ekmeğini yiyor.
 • 5321
  kendisinin neden eleştirildiğini anlayabiliyorum ancak iyi bir maç geçirmesi veya etkisiz bir maç geçirmesi orta sahaya çok bağlı olan bir oyuncu.
  feghouli çok fazla topla ilişki kurması gereken bir oyuncu, orta saha ne kadar maça hükmeder ve topu ayağında tutabilirse kendisinin meziyetleri daha çok ön plana çıkıyor ve asist ve gol olarak geri dönüyor ama fark ettiyseniz ne zaman galatasaray orta saha dominasyonunu kaybettiğinde feghouli'de ortalıktan kayboluyor, evet orta sahaya bağlı kalmayan kanatlarda var ancak senin elindeki kanat profilin arda ve feghouli ise dediğim gibi orta sahan önce oyunu alacak baskın bir oyun ortaya koyacak, ha kanatların onyekuru, bruma, rodriguez tarzı olur o zaman farklı şeyler şapkadan tavşan çıkarması veya araya kaçıp pozisyon üretmesini bekleyebilirsiniz ama maalesef feghouli öyle bir oyuncu değil.
 • 5323
  net bir orta saha tandemi olmayan, bunun yanında tek santraforlu sistemde oyun içinde kaybolan, kanat hucümcularına boşluk yaratamayan, ikiye bir yapamayan bir falcao ile kendisinden ne bekleniyor ki. bir iki tercih hatası dışında fenerbahçe maçı özelinde o kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum. konu tamamen takım mühendisliği ile alakalı. iyi organize ve bir sistem takımında feghouli'yi çok koşturmazlar, o kadar gerilere getirmezler. takım kendi içinde onu süspanse eder. fakat bu sadece tek bir özel oyuncu için geçerli. ama bizde süspanse edilmesi gereken o kadar çok bitik oyuncu var ki, olmaz kere olmaz. mesele feghouli falan değil.
 • 5324
  benim feghhouli ile ilgili en üzüldüğüm nokta ne zaman eleştirsek birilerinin düşük iqlu pırpır kanat oyuncusu istediğimizi düşünmesi. hayır ya alakası yok. cidden yok. adam kayıp, adamda efor yok. arda turan pır pır mı? arda turan çok mu hızlı? ama gol diye ayağa kalktığımız 3-4 aksiyonun içinde de 3 senedir top oynamayan arda turan var. 3 senedir top oynamayan, feghouli'nin 10 da 1 i kadar para kazanan arda turan canını dişine takıp fiziği el verdiğince bir şeyler yapmaya çalışıyor. bu adamda ise sıfır efor. rakip kapanacak, oynamasına izin verecek de oynayacak beyefendimiz.

  27 eylül 2020 galatasaray fenerbahçe maçında caner erkin feghouli'nin oyunda olduğu bölümde en az 20 orta açmıştır. bomboştu çünkü, zorlayanı yoktu, kanadından kontra yeme tehlikesi de yoktu. ne zaman feghouli çıktı, emre kılınç'ı sağ kanada attık. caner erkin değil gelip orta yapmak bizim yarı alanın orta bölümünü bile doğru düzgün geçemedi. düşünün yani rakip kapanırsa oynamasını geçtim, rakip bekine bu denli hücum konforu sağlıyor bu adam ve maaşı çok uçuk.

  ne uçmasını bekliyorum ne kaçmasını, tek beklentim efor ya. mücadelesini göreyim, koştuğunu göreyim samimi söylüyorum eleştirmem. öyle düşük iqlu pırpır kanat oyuncusu hayranı falan da değilim zaten. falcao başlığına da yazdım sırf 90 milyon tl ye yakın maaş ödüyoruz diye sahada bu ikili. o kadar yüksek maaşları var ki yetersiz yada eforsuz demeden bir şekilde verim almaya çalışmak zorunda kalıyoruz.