• 5124
  kafasinda futbol oynamak olan biri zaten epey para kazandigi icin bu yaslardan sonra paraya bakmaz daha mutlu olabilecegi yeni macera arar ancak kucuklugunde fakir ailede yetisen futbolcular son donemlerinde futbol oynamaya degil alacaklari paraya bakiyorlar.

  durum boyle olunca sofiane feghouli'nin bizden ayrilmasi icin hic bir neden yok olsa olsa eline bonservisini alip oyle ayrilir anlastigi takimdan imza parasi almak icin. kendisinin bu kadar yuksek ucreti olmasa gonderilmesini istemem cunku meziyetli bir oyuncu ama bir maasina bir de sahada verdiklerine bakinca sampiyon yaptigi sezon haric hep hayal kirikligi oldu ayni feghouli bizde 1.5 milyon € gibi bir rakama oynasa kimse ses etmez oynadigi oyun da bu kadar elestirilmezdi ancak ulkenin yasadigi doviz olayindan dolayi bu meblaglar cok luks.

  umarim satarak yollari ayirip az da olsa para kazaniriz ancak bu pek mumkun gorunmuyor.
 • 5126
  hadi bir güzel değersizleştirelim, kendimizden soğutup nefret ettirelim, ırkçılığın dibine vurup bulabilirsek eşinin dostunun sosyal medyasına zehir olalım futbolcuları listesine gün itibariyle hızlı bir giriş yapmış oyuncu. bir yerden transfer haberi çıktı, hemen nefretimizi kusmaya başlayalım göndermek için.

  bu tiplerin en belirgin argümanı da “ e tonla para alıyor o da” . evet alıyor, almamalı ve hem fikirim göndermeliyiz. ama böyle mi? bu artık aptallık falan değil bildiğin kulübe ihanet. allah akıl fikir versin ne diyeyim.
 • 5130
  takıma katılan emre kılınç ve muhtemeken kiralanacak onyekuru muadili kanat oyuncusu ile birlikte kaldığı taktirde forması garanti değildir. bu da bu seneki leş performansını sergileyemeyeceği manasına gelir. son iyi kontratı bizle yaptığı olmasın istiyorsa, gelecekte iyi bir maaşla kendini bir arap kulübüne çakacaksa performansını yükseltip mükemmel fırsatım mesajını vermeli. potansiyeli çok yüksek bir futbolcu. iyi bir teklif gelmiyorsa aynı belhanda gibi takımda kalıp topunu oynamasında yarar görüyorum. ne feghouli'yi ne de belhanda'yı 1 sene kiralasan 4 milyon eu'ya mal edemezsin. yada anca bu rakamlara mal edersin. satamiyorsak bu şekilde düşünüp yola devam etmeliyiz. bu sene ligin kalitesi iyice düşecek. bu adamlar 2 şampiyonlukta baş rol oynadılar. illa faydalı olacaklardır. zararı minimize edebileceğimiz tek yol bu.

  bedavaya bırakmak, üzerine maaşlarının bir kısmını karşılayarak kiralamak falan... büyük yanlış olur.
 • 5131
  göndermek istediğimiz futbolcular içinde bence elimizin en güçlü olduğu futbolcudur. feghouli'nin kontratı 2022 yılında bitiyor. cezayir milli takımı bence şu an afrika kıtasındaki en iyi takım.
  2022 dünya kupasında bence sürpriz yapmak isteyecekler ve yapacak potansiyelleri de var.
  feghouli de bu takımın bir parçası ve dünya kupasında forma giymek isteyecektir.
  bence 2 yıl oynamamayı göze alamaz, o yüzden elimizde sağlam bir koz olduğunu düşünüyorum ama bunu yapabilecek bir yönetici ne yazık ki bizde yok:(

  (bkz: 2020-2021 sezonu yaz transfer dönemi)
 • 5133
  bu arkadaşın sözleşmesi sürpriz değil, 3 sene öncesinden beri bilinmekte.

  yönetimin de mali planlamayı o sözleşmeye göre yaptığını varsayıyorum.

  futbolsever olarak, saha içi performansı açısından, inişli çıkışlı bir performansı olsa da, takımın hala en büyük kozu olduğunu düşünüyorum. özellikle oyun kurulumunda büyük önem taşımakta.

  kendisinin takımdan gönderildiği bir senaryoda da yerine yüksek kalite bir isim almalıyız.

  bu gerçekler göz önüne alınırsa, şahsi fikrim artık değersizleştirme işleminin kendisi için bırakılması gerektiğidir. satılırsa da satılmazsa da takıma maksimum kazancın elde edilmesi gereken isimlerin başında geldiğini unutmamak gerek.
 • 5134
  her sene aynı terane
  oynadı mı oynuyormuş
  şampiyonluk getiriyormuş
  bla bla bla...
  paşanın keyfi gelecek de oynayacak...
  primlerle falan yıllık gideri 50 milyon lira bu arkadaşın arkadaşlar, bilmiyorum farkında mısınız?
  ve yaşı da 31...
  varsa talibi hiç durmayacaksın, vereceksin.
  sene de iki ay iyi oynayacak futbolcu istihdam edecek hali yok galatasaray'ın.
  fenerbahçe yıllarca bu yanlışa düştü adamların hali ortada.
  bize yaldır yaldır esen
  civa gibi akan kanatlar lazım
  feghouli misyonunu tamamlamıştır.
  gerçek budur.
  sermayeden yemeyelim ve artık akılcı bir yapılanmaya gidelim.
 • 5136
  yürüyerek oynadığı için takımdan ilk gitmesini istediğim oyuncu. üstüne aldığı maaş ortada. koca senede 15-20 maç katkı versin diye bekliyoruz kendisinden ki bu sene onu da vermedi. ayrıca trabzonspor maçındaki skandal kırmızısı ve karantinada bütün gelirler sıfıra inmişken üç senedir tıkır tıkır maaşını aldığı kulübüne ihtar çekmesi de unutulmasın. enerjisi 90 dakika yüksek, sürekli hareket etmesi gereken galatasaray takımının üzerindeki ölü toprağıdır.
 • 5137
  mr. jogging.

  poposunu kaldırıp koşacak da...

  takımımızın eksik oynamasına neden oluyor çoğu maç. savunmaya yardımı geçtim zaten de hücum bölgesinde bile jogging temposunda koşan futbolcu ile galatasaray bu çağda hayallerimizdeki yere varmak şöyle dursun ligde bile etkili olamaz. hele de bu adam kanat forvet oynatılıyor, yani en çok koşulması gereken mevkilerden birinde.

  oyuncuyu değersizleştirme argümanını oyuncu eleştirilerine karşı kullanılmasını ikna edici bulmuyorum. mantıklı eleştiri her zaman iyidir, doğruya yöneltir. oyuncu değersizleştiren taraftar tepkisi galatasaray sözlükte yazılan eleştiriler değil twitter, instagram vb. yerlerde temelsiz yapılan hakaretler.

  elbette doğru dürüst koşmayan oyuncunun takımın ikinci en yüksek maaşını alması taraftarlara batıyor. özellikle de bu yoklukta. batması istenmiyorsa taraftarların susması için değil oyuncunun kendine çeki düzen vermesi için bir şeyler söylemek gerek.

  düzenleme: anlatım.