• 4813
  galatasaray futbol takımında izlediğim en gamsız adam. geçen sene şampiyon olduğumuz başakşehir maçında attığı golü, kuzey tribününde canlı izleyen bir taraftar olarak yazıyorum; 14 aralık 2019 galatasaray ankaragücü maçından sonra kesinlikle bir daha galatasaray forması giymemelidir. belhandayı defalarca yuhalayan taraftar bu arkadaşa nasıl katlanıyor anlaşılır gibi değil. galatasaray forması giyen hiçbir futbolcunun maç içerisinde yuhalanmasını kabul etmiyorum. belhanda top kaybediyor, pas veremiyor, şut atamıyor ve ilk fırsatta takımdan gönderilmeli. ama maç bittiğinde bir daha o formayı giymesini istemediğim adam o değil kesinlikle feghouli. hiçbir şekilde mücadele etmedi. pas alabileceği pozisyonlarda mabadını kıpırdatmadı. defansa yardım hak getire. ankaragücü 80 de on kişi kaldı, biz 90 dakika öyle oynadık. kafasına çarpıp gol olan top dahil hiçbir olumlu hareketi yok maç boyunca. süper ligin en kötü beklerine sahip olmamıza rağmen, üç metreye pas veremeyen maestromuza rağmen, babel gibi hücumda her topa değdiğinde otuz saniye çalan kanat forvete rağmen, son maçlardaki performansını hakaret etmeden tanımlayamayacağım defans marcao'ya rağmen şampiyon olabilir bu takım. tıpkı 6 maçtır yenilen, 14 maçta 9 gol atabilmiş ankaragücü'nün, sami yen'de 10 kişiyle 10 dakikada iki gol atıp bizden puan aldığı gibi. tek yapmamız gereken mücadele etmeye başlamak. mücadele etmeyen futbol ahlaksızlarını kadro dışı bırakmak. feghouli beyin keyfini beklemekten vazgeçmek. (14/12/2019-22:47)
 • 4814
  yaz transfer döneminde hazır piyasa yapmışken yollarımız iyi bir teklif varsa ayrılmalıydı. galatasaray olarak biz hep transferde bu hatayı yaptık. bir devre top oynayan bir oyuncuya bu kadar maaş verebilecek güçte değiliz diye düşünüyorum. kendisi kritik maçlarda müthiş işler yapsa da gezindiği maçlar da oldu. ve takımımızın 0’a inememe sorununun sebeplerinden birisi de kendisidir. mariano’nun rezil maçlarının sebebi de kendisidir. bu saatten sonra ne kadara satarız bilemiyorum. artık futbolcuları zamanında satmamız lazım. feghouli geçen sene ikinci devredeki müthiş performansını uzun zamandır göstermiyordu. satılıp yerini nispeten daha az kaliteli ama kalitesini oyunun her dakikasında sürdürebilecek bir futbolcuyla doldurmamız daha hayırlı olurdu. bu sezon da şampiyonluk için ona çok ihtiyacımız var çünkü sağ kanadımız kendisinin keyfine göre işliyor. sağ kanatta çok bir opsiyonumuz da yok. kalitesi bu ligin çok üstünde fakat kalitesini maç içerisinde daha uzun süre göstermeli. bir maç takımı taşırken bir maç takımı geriye çekmemeli. defansif zaaflarını hiç değilse hücumuyla kapatması elzem. kendisini seviyoruz fakat turşusunu kurmayacaksak en kısa sürede teşekkür edip güle güle denmeli.
 • 4816
  kendisini en çok savunan adam ben olabilirim belki ancak sadece 2018-2019 sezonunun 2. yarısında gösterdiği performans tatmin etmiştir.

  fizik olarak iyi olup oynamak istediğinde müthiş bir silah ancak hem formsuz hem de kafası sahada değilken çekilmiyor.

  yaşının da ilerlediği düşünüldüğünde sene sonu iyi bir teklife elden çıkarmak düşünülebilir ancak adamın öyle bir sözleşmesi var ki bizle gitmek isteyeceğini de düşünmüyorum açıkcası.

  bir de belhanda denen kanserojen madde ile kıyaslamayalım kimseyi, sadece soso'yu değil kimseyi.

  o ayrı bir vaka.