• 3874
  kendisiyle ilgili şöyle iyi futbolcu, böyle güzel goller attı, öyle iyi asistler yaptı şeklinde pek çok yazar arkadaşımızın dile getirdiği şeyleri tekrar tekrar yazmak istemiyorum. benim için sezonun yıldızıdır, kısa ve net.

  başlığına yazma sebebim ise takıma ve arkadaşlarına sahip çıkması ve kulübümüzde oldukça mutlu olması. bunu nereden anladığımı sorarsanız. futbolcularmızın hemen hemen hepsini instagram adresinden takip ediyorum. şampiyon olduğumuz gün ve daha önce ki paylaşımları takip ettiğinizde bütün futbolcularımıza yorum yapıyor ve onlarla vakit geçirmekten mutlu olduğunu hissettiriyor. açıkçası bu davranışı benim çok hoşuma gidiyor.
 • 3880
  maaş bütçesinin düşürülmesi ve sattığın kadar alabilirsin gibi başımızdaki bir garabet yüzünden kendisinin satılmasını istiyorum. kendisinin defalarca müslüman bir ülkede olmaktan ne kadar memnun olduğu ve dilediği gibi ibadetini yerine getirebildiğini açıkladığını düşünürsek, kendisininde kulüpte kalmak isteyeceğini düşünüyorum. bu sezon ve diğer sezonlar galatasaray'ı yurtdışında olduğum zamanlar dahil kaçırmadan izledim. 30 yaşında olması ve zamanında 5 yıllık kontrat yapılması, güzel bir performans gösterdiği sezon sonrası elden çıkartmak için en doğru zaman olduğunu düşünüyorum.

  kendisinin ne oynadığı futbola ne de yeteneğine söyleyeceğim hiç bir şey yok. kendisinin performansını ve oynadığı futbolu beğeniyorum.
 • 3881
  2019 afrika uluslar kupasından boy gösterecek olan aslan parçası. ne yalan söyleyeyim milli takım için mücadele etmek ne kadar kutsal olsa da bu durum beni korkutuyor. sakatlık falan zaten uzak olsun da yazı dolu geçirmek ve yeterince dinlenmiş bir şekilde yaz kampına katılamamak her oyuncuda sezonun ilk yarısında bir performans düşüklüğü yaratabilir. umarım soso bu döenmi kendine çok iyi bakarak geçirir ve sezona güzel bir başlangıç yapar.
 • 3882
  maaş bütçende aşım yapacaksan böyle adamlar için yap, kimse ses etmez.

  1)winner
  2)lider karakterli(rize'de penaltı, başakşehir maçında frikik pozisyonuna müdahelesi unutulmasın)
  3)fiziği ile değil aklıyla oynayan adam
  4)sadece kendisi oynayan değil çevresindekileri de oynatan adam
  5)ve en önemlisi sahada olduğunda hiçbir zaman umutsuzluğa sevk etmiyor, soso birazdan yapar bişeyler diyebiliyorsun

  şimdi bu adamı gönderip, hem bu kadar mutlu olup bu kadar mutlu edebilecek bir adam bulabilecek misin?

  adam zaten müslüman, parasını aksamadan alıyor, şampiyon oluyor, cl'de oynuyor. her maç öncesi-sonrası gülümsemesinde de anlayabiliyorsun mutlu olduğunu.

  ee takıma verdiği katkı da ortada.iç saha adamı da değil, deplasmanda da atıyor, attırıyor.

  mükemmel gideni niye bozmaya çalışıyoruz onu anlamıyorum?

  yapmamız gereken soso'yu göndermek değil, sola, ortaya, forvete ve diğer bölgelere de soso bulabilmek.
 • 3883
  satmayı bırak, takımı direk soso’ nun üzerine kurmalıyız. aidiyet duygusunu yakalamışız, kendisi büyük maçlarda sinen birisi değil, lider özellikleri olan ve zor zamanlarda maç kazandırabilen birisi. bildiğim kadarıyla müslüman bir ülkede yaşamaktan mutlu ve iyi bir aile hayatı var. kurulu düzeni bozmaya gerek yok. en az 4 veya 5 sene daha temiz oynar.

  kendisi hakkında sezon başında farklı düşünüyordum ve satılması taraftarıydım. ama şu durumdaki soso satılmamalı ve futbolu bizde bırakmalı.
 • 3884
  4.2 milyonluk maaş+primleriyle takım ortalamasının çok üstünde aldığı yıllık ücret çok batıyordu ve kesin gönderelim gözüyle bakıyordum ama 2018-19 şampiyonluğunun bir numaralı mimarı oldu. ücreti bizim için hala çok lüks ama söz edemem şu konjonktürde.

  2019 afrika kupasına katılacağını öğrenmemle yıkılmam ise bir oldu diyebilirim. yazın dinlenemeyen, bu sebeple de iyi yükleme yapamayan futbolcu ceremesini tüm sezon çekiyor maalesef. 2019-20 sezonunda soso bu seneki üstün performansını çok aratacaktır. yuto'muzu gördük bu sene. japon dersin, makine dersin, o bile tökezledi.

  önümüzdeki sene soso'ya fazla bel bağlamadan plan yapmak lazım.