• 3569
  kendisinin yerinde olsam ve benim yerime sinan gümüs oyuna girse bir daha o kulüp icin kilimi dahi kipirdatmam.

  baska da yorum yapmak istemedigim oyuncu.

  14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçında oyundan cikmasa 2. ya da 3. golü hazirlardi. gerci hicbirsey yapmasa bile sinan gümüs'ten daha faydali olurdu.
 • 3570
  aynı sezon takıma katılmaları, kuzey afrikalı olamaları sebebiyle belhandayla bir tutulan ve bence bu konuda hakkı yeden futbolcumuz. feg her maç 7/10 oynayan tipte bir futbolcu. bazen çok ekstra işler yapıyor ama çok kötü oynadığı maç açıkcası ben pek hatırlamıyorum. ama belhanda tam papatya falı. bazen tek başına orta alanı domine ediyor. gidiyor geliyor, vuruyor top kazanıyor vs. bazense sahada en yakınındakine pas atmaktan öteye gidemiyor. bu sebeptendir ki bence feg kalmalı, bekhandaya teşekkür edilmeli.
 • 3572
  kadıköy derbisinde hakem takdir haklarını fenerbahçe'den yana kullanır. hele bir de öne geçtiysen her düdük fenerbahçe lehine çalınır. bi pozisyon önce onyekuru doğranmış orada ve doğrandğıyla kalmayıp sarı kart görmüş. bunu da görüyorsun ve göre göre sırtının dönük olduğu, koşarak üzerine gelen adama çalım atmaya çalışıyorsun. aslında amacın çalım atmak da değil faul almak. o pozisyonda döndüğün an faul olacak yada rakip topu tertemiz kapacak. dönüp çalımlayıp gittiğin bir senaryo ancak halı saha maçlarında mümkün. sonuç olarak rahatlıkla donk'a tek top yapabileceğin bir pozisyonda ali palabıyık'ın adaletine güvenerek faul alma çalımı denedin. bak belhanda bile ilk yarıdan hakemi çözmüş devre arasında hocaya beni çıkart yoksa bu hakem beni oyundan atacak demiş. sen gittin skor 1-0 bizim lehimizeyken bu hakemin adaletine güvendin. senin zekanda bir oyuncuya hiç yakışmadı feghouli.

  (bkz: 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı)
 • 3575
  kaliteli futbolcudur, yeteneklidir. adam eksiltip, takımı hücuma çıkaracak meziyetlere fazlasıyla sahiptir. oyun zekası, pasları ligin çok üzerindedir. 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçında, fenerin golünden önceki faul olan pozisyonda, 'patates' dirar'ı karşısında bulunca, rahatça geçebileceğini düşünmüş, nitekim çalımını atmıştır ve takımını hızlı atağa çıkartıp, belki de kontradan 2-0'ı yakalatmayı planlamıştır. aradaki tek sorunsa, kendisine faul yapılmıştır, hatta faulü yapan oyuncu, golün asistini yapmıştır,hakem var'a gitmemiştir. tıpkı kırmızı görmesi gereken futbolcunun, penaltı yapması ve o pozisyonlar için de var'a gidilmemesi gibi.

  yani feghouli benim gördüğüm en zeki furbolculardan. kusura bakmayın, belhanda orada çevre kontrolü yapmayıp, zafiyet yaşayıp kaptırabilir, ndiaye keza aynı şekilde. lakin feghouli eğer orada kendine güvenmese, bu işe hiç kalkışmaz. yani o pozisyon için oyuncuyu suçlamak, gereksizdi demek nafile, buna bu tecrübede, bu kalitedr bir oyuncu, oyun içerisinde kendisi karar verir. pozisyon faul olmasa, sıyrılsa, uzun bir pasla defans arkasına oyuncu kaçırıp, golü attırsa, "neler neler yaptı" diye yorum yapılıyor olacaktı. onun haricinde de, ilgili maç özelinde, bence en iyimizdi.
 • 3578
  14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçında yediğimiz golden dolayı kendisinin eleştirilmesinin akıl tutulmasından başka bir açıklaması olamaz. bakın sevgili renktaşlar o çalımı deneyip topu kaptırsa ve devamında golü yesek kesinlikle haklısınız. ama ortada göz var nizam var. bu pozisyonda suçu feghouli'ye bulmak ne kadar doğru? pozisyonda kendisini yalandan da yere bırakmıyor çok net bir şekilde ayağına temas var.

  kim ne derse desin haftalardır takımın en önemli oyuncusu. sene sonu yollar ayrılır mı bilemiyorum ama şunu çok net biliyorum feghouli'ye sırana gelene kadar gitmesi gerek çok fazla oyuncu var. kendisinin, gitmesi gereken oyunculara nazaran tek dezavantajı yüksek miktarda maaşı.
 • 3579
  14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçında kendisine faul yapıldığı için suçlu olan oyuncu. bu nasıl bir zihniyet? adam çalım atmış, bunu da defansta değil hücum bölgesinde yapmış. sonra rakip takım faul yapıp feghouli'yi yere yıkmış. senin diğer oyuncuların rakibin atağını kesememiş. çalım attı diye feghouli'ye kızılıyor.

  çalım atmasa bu kez hiç çalım atan, faul alan oyuncumuz yok diye eleştirirsiniz. bu maç özelinde eleştirilecek hiçbir şey yapmamıştır. kendisiyle ilgili eleştirilecek tek konu, oyundan çıkarılmasıdır. bunun kararını da kendisi vermediğine göre, oyna devam.