• 1984
  belhanda'nın yarısı kadar ancak eleştirilen futbolcu. ve ondan kat ve kat fazla umursamaz bir hali var. aldığı maaş üzerinden verdiği katkıya baksak net amrabat daha iyiydi derim.

  sezon başından beri çözülmeyen bir kilo sorunu, büyük maçı geçtim çoğu maçta sahada sıfır varlık gösterme, durmadan bir saman alevi halleri falan iyi değil yani.

  kaldı 5 maç. kendini daha net göstermeli bu süre içinde.
 • 1986
  benim nazarımda şu güzel ortamı bozan tek adam kendisidir, imkanım olsa takımda değiştireceğim ilk adam o olur ama sezon bitene kadar her maç ilk 11 başlaması şart.

  tudor sırf koşan takım istediği için öyle hücum kabızı bir kadro kurdurdu ki, takımda gomis ve mariano hariç gol atmayı bilen adam yok. paslaşa paslaşa kaleye giremeyeceğimize göre kapanan takımları açmak için feghouli'nin yapacağı her işe şiddetle ihtiyacımız var. bütün maç yatıp tek bir hareketle gol atsa/attırsa bile kabulüm.

  sezon bittikten sonra yar saçların lüle lüle der yollarız ama bu sezon bu adam çok önemli.
 • 1987
  15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçında mariano'nun attığı muazzam golün asistini adeta al da at dercesine yapmış aslan yürekli hücum oyuncumuz. *şaka bir yana, gol öncesi mariano ile o güzel verkaçları yapan adamlar, sezonun hayal kırıklıkları olan feghouli ve belhanda. açıkçası o oyun görüşüne sahip olmaları bu adamların özel yanlarından ama sıkıntı da o oyun görüşlerini somut işlere yansıtamamaları veya 90 dakikaya yayamamaları. tam değerlendirmeyi sezon bitince ve açıkçası büyük ihtimal sıralamamıza göre yapacağız zaten ama ne olursa olsun sezon içerisinde katkı vermediler desek yalan olur. serkan çalıklar, barış özbekler, yasin öztekinler de bu takımda şampiyonluk yolunda katkılar verdiler kendi ölçeklerinde. bu 2 oyuncumuz kağıt üstünde çok daha büyük isimler, şampiyonluk yolunda takımımıza beklenenden uzak olmasına rağmen az da olsa katkılarını verdiler, veriyorlar. sezonu da bunlarla bitireceğiz, el mahkum. şampiyon olamazsak küfürlerle, olursak da teşekkür ederek anılacaklardır, hocanın takdirine göre ve en önemlisi maddi durumumuza göre seneye de aramızda olabilirler tabi...
 • 1990
  15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçı'nda sahanın en kötüsü olduğu su götürmez bir gerçek. şampiyonluğun kovalandığı şu günlerde ruhsuz ve isteksiz tavırla oynayan babam olsa tahammülüm olmaz. terim'in bir an önce yedeğe çekip özellikle alanya maçında yasin veya sinan'la başlaması gerektiğini düşünüyorum, çok daha yüksek tempoyla oynayacağımıza emimim
 • 1994
  kendisinin tek ama tek artısı bazen belhanda ve mariano ile kurdukları üçgenler. çünkü ne kadar eleştirsek de -ben de eleştiriyorum- adamın saf bir yeteneği var. zaten performansla falan değil o yeteneğin hatrına oynuyor. ama en azından deplasman maçlarında artık oynamamalı. dün ryan oreily ile kısa bir sohbetimiz oldu mesaj yoluyla. ona da dediğim gibi artık çok geç ama belki sivas deplasmanında falan hücumcu bir galatasaray yerine mücadeleci bir galatasaray düşünülüp belhanda kanada atılıp 4-1-4-1 formasyonunda;

  -----------------fernando----------------

  belhanda-----tolga------donk-----gary

  -----------------gomis-----------------

  yapılabilrdi. bu iyi bir düzendir falan demiyorum ama en azından mücadele gücünü arttırırdık. çünkü rakiplerin bize karşı tek silahı geriye gömülüp hızlı kenar adamlarıyla kontra yakalamaya çalışmaktan ibaret artık. bu kadronun pres ve mücadele gücü feghouli, selçuk gibi adamlara kıyasla daha fazla ama elbette yaratıcılıkları da onlarla kıyaslanmayacak oranda düşük. fakat ben bu kadronun sivas deplasmanında 2 gol yemeyeceğine inanıyorum.

  tamam, biz galatasarayız ama henüz ''biz galatasarayız'' diyebilecek bir futbol oynamıyoruz. rakibe oyunumuzu kabul ettiremiyoruz. kapanan rakibe karşı sağa sola top çevirsek de rakibi bunaltamıyoruz. madem öyle, madem ki feghouli hücum anlamında bize istediğimiz katkıyı veremiyor, o zaman oynamamasının daha yararlı olacağı kanaatindeyim ben.
 • 1995
  kesinlikle yeteneğine inandığım bir futbolcu fakat nedense bir şeyleri ciddiye almıyormuş gibi hissediyorum. tam olarak kendisini o an oynadığı oyuna verse, şalter otomatik olarak açılacak ve bize neredeyse her maç şov izletecekmiş gibi hissetmekten kendimi alamıyorum. dilerim üzerine giydiği formanın ağırlığının farkındadır yoksa o forma ile kendisi için geç olacak ve yollarımız ayrılacak böyle giderse.
 • 1998
  sezon içerisinde beklentimin en yüksek olduğu futbolcu kendisiydi ancak performansıyla beni hayal kırıklığına uğratmaya devam ediyor. ne zaman rodrigues sol kanada çekilip feghouli sağ kanatta oynasa (?bence oynamıyo) mariano sağ tarafta hep yalnız kalıyor. bunu dünkü başakşehir maçında da gördük. (bkz: 15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçı) kendisi sanki gizli forvetmiş gibi ceza sahasının oralarda boş pozisyon kovalıyor ve bulursa da görece basit goller atıyor (bkz: 1 nisan 2018 galatasaray trabzonspor maçı) gibi. ancak feghouli’nin ısrarla mariano’ya sağ kanada yardıma gelmemesi takım oyunumuzu aşırı derecede baltalıyor. hatırlayın sezon başında mariano-rodrigues kanadını. sağ tarafı resmen otoban yapmışlardı. açıkçası benim hocayı da eleştirebileceğim tek nokta feghouli’yi kesmemesidir. geçen haftaki gençler maçında da oyundan ilk belhanda çıkacağına feghouli çıkıp sinan girseydi işler daha farklı olabilirdi. umarım haftaya alanya maçında hoca feghouli’yi kızağa çeker. çünkü kendisinin performansına tek sinir olan ben değilim diye düşünüyorum. iç sahadaki taraftar desteğine rağmen takımdaki en hareketsiz adam olan feghouli, bu ruhsuzluğuyla kesinlikle kızağa çekilmeyi haketti.
 • 1999
  hala yaz kampı diyen var, sezon bitmek üzere ve bu adam bizi bir kişi eksik oynattığı için şampiyonluk gidebilir. hücumda oynuyor ve takımın en büyük derdi önemli maçlarda hücumda yaratıcılık eksikliği ve pozisyon yaratma.özellikle terim geldikten sonra kaliteli bir kanat oyuncumuz olsaydı 3-4 puan farkla liderdik şu anda.
  kendisi çalım atamayan, orta yapamayan, pozisyon alamayan, ara pası olmayan, dribblingin adını bile bilmeyen bir hücum oyuncusu performansı çizdi.hele bu sene şampiyon olalım da yaz kampına bakarız.
 • 2005
  kendisi 30'lu yaşlarında türkiye'ye posası çıkmış halde gelen yabancılarla karıştırılmamalı. henüz 28 yaşında ve kariyeri ortada. kariyer demişken, kendisinin en parlak kariyer yılı valencia formasıyla 2013-2014 sezonu ve 45 maç, 6 gol, 5 asistlik performans sergilemiş. 2017-2018 sezonunda ise galatasaray formasıyla bu güne kadarki performansı 27 maç, 7 gol, 9 asist. şimdi tabi ki ispanya ligi ile türkiye ligi zorluk farkları vs gibi bir dünya değişken var ama kendisinden memnun olmak için nasıl bir skor katkısı olmaliydi? 15 gol 25 asist falan mı yapmalıydı? hiç öyle bir oyuncumuz oldu mu ki daha önce? her neyse, kendisi hemen gönderilsin, galatasaray seviyesinde değil deyip hemen gözden çıkarılacak bir oyuncu değil. sezon başı kampı yesin falan demek çocuk avuntusu gibi gelebilir kendisine ısınamayan arkadaşlara ama ne yazık ki durum bu. mutlaka sabretmemiz gereken kalitede bir oyuncu. 15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçında denediği röveşata ayağına otursaydı bugün başka şeyler konuşuyor olurduk.

  beş maçımız kaldı ve kendisine ihtiyacımız var, enerjisini düşürmeyelim, sezon sonunda hep beraber eleştirelim, en çokta ben eleştireceğim bu da sözüm olsun.
 • 2006
  bu adamın 15 nisan 2018 galatasaray başakşehir maçında eskaza yaptığı asist bile yüceltiliyor, adına başlıklar açılıyor falan.

  o pas dahi çok sert ve ayarsız bir şekilde atılmıştır. muhtemelen feghouli topu belhanda'ya göndermek istedi fakat attığı berbat pas mariano'nun harika ötesi kontrolü sonrasında asiste dönüştü. hepsi bu.

  feghouli hayranları çaresiz, övecek yer arıyor. ama yok. vallahi de yok, billahi de yok.
 • 2007
  bazı başlıklarda kendimi antu da gibi hissediyorum. bu başlık da onlardan biri. adamla ne derdiniz varmış arkadaş...takımın şu kadro yapısında yaratıcı özelliği olan 2-3 futbolcudan biri ve yermek için fırsat arıyorsunuz. yaptığı istatistikler bile bazılarının gözüne batıyor. gerçekten hayretle okuyorum bazı yazarları...yoksa kadroda yerine oynayacak sağlam alternatifler var da ben mi bilmiyorum?
 • 2008
  istatistik her şey değildir. 23 resmi maçta toplam 973 dakika forma giyen sinan gümüş, 8 gol 6 asist ile oynuyor bu sezon. yasin öztekin ise 24 maçta 5 gol 3 asist yapmış. kazma, kürek, çapa* diye eleştirilen tolga ciğerci 18 maçta 6 gol atmış.tabii ki eleştireceğiz. bu sene bursa maçı haricinde bize kazandırdığı bir maç var mı? deplasman maçlarında on kişiyle oynuyormuşuz hissine kapılmıyor musunuz? valencia'da çok iyi oynadı diye eleştirmeyecek miyiz? nagatomo'ya daha gelmeden japon sabrisi diyen taraftarımız nedense bu adamı yere göğe koyamıyor.