• 1827
  galatasaray'in 3.850.000 euro ile en cok kazanan oyuncusudur. 13 mart 2018 itibariyle 23 macta 6 gol 8 asistlik performans sergilemistir. galatasaray'in bu sezon su ana kadar oynadigi 34 resmi mac vardir ve bunlarin da 11'inde görev almamistir. butun maclarda görev almis olsaydi 10 gol 12-13 asistlik bir ortalama tuttururdu ki, feghouli sezon basinda sezon boyunca "10-12 gol 14-15 asist yapacak" denilseydi herkes "daha ne olsun" derdi. o nedenle performansindan memnunum, bir tik daha ust seviyeye cikarsa zaten tadindan yenmez.
 • 1829
  5 yıl 3.85m €'luk yıllık maaşına ek olarak bu sezonların herhangi birinde 10 maç oynarsa 75bin, 20 maç oynarsa 75bin € daha kazanmaktadır. dursun özbek'in 0.99' ayarı çekmesi yani. ek olarak şampiyonlar ligi'ne katılım sırası elde edince 200bin, avrupa ligine katılım sırası elde edilince 100bin € daha almaktadır.

  kabul edelim ki galatasaray'ın gol ortalaması olarak çok yüksek skor yaptığı bir ligde kendisi yerine sinan gümüş, yasin öztekin vs oynasaydı onlar da benzer istatistik ortalamaları tutturabilirlerdi. nitekim yasin'in tutturduğunu da gördük. 4 katı az bir maaşla. fakat yaz kampı yemiş bir haliyle elbette. peki feghouli yerine herhangi bir futbolcu da oynasa bu sezon ki yüksek gol ortalamasını tutturabilir miydik? bu konuda bazı taraftarların şüphesi olması normal.

  yanlış anlaşılmasın şampiyonluğa yürüdüğümüz bu günlerde tüm oyuncular başımızın tacıdır, tutup da şu çok iyi, şu çok kötü diye hedef göstermek vs doğru olmaz bana göre, 21'i ancak bütünleşip kenetlenerek takım olarak kazanabiliriz. feghouli'de önemi, güvendiğimiz ve takımdaki en yetenekli ayağa sahip futbolcu bana göre. fakat saha içi katkısı olarak bazı tarafarlar kendisinden memnun değil. önümüzdeki periyotta arttırması gerek.
 • 1830
  belhanda ile birlikte en yüksek ücret alan oyuncularımızdan biri. yaptığı asist ve gol katkısı yadsınamaz fakat, bu oyuncuların büyük maç alması lazım artık. sezonun ilk yarısındaki büyük maçlarda takım olarak kötüydük evet, teknik ekip yetersizdi buna da evet.

  ancak artık hiç bir bahanemiz kalmadı. 9 maçlık zor periyotta oynayacağımız 4 büyük maçta kalitelerini göstermeleri, maçları bize getirmeleri gerekiyor.

  gerekirse büyük maçlarda yalnızca 10 dakika kendini gösterip, 2 hareketiyle bize maçı getirsin. soso bunu yapabilecek potansiyelde olduğu için, kendisine bu paralar ödendi. yaptığı asistlerin neredeyse yarısının 7-0 yenmiş olduğumuz karabük maçında olması benim için bir anlam ifade etmiyor.

  hissiyatım belhanda ile birlikte kalan maçlara damga vuracağı yönünde.