• 25
  son yıllardaki transfer politikasını başarılı bulduğum kulüp. kendi liglerindeki kaliteli oyuncuları düşük fiyatlara alıyorlar ve kendi sistemlerinde en iyi şekilde verim alıyorlar. büyük transfer yaptıkları yok.

  ayrıca avrupa'ya, geneli için çok yüksek olmasa da çek ligi standartlarına göre yüksek bedelde oyuncu satıyorlar.

  teknik direktörleri 43 yaşındaki jindrich trpisovsky.
  18/19 sezonunda şampiyon oldular. bu sezon* da hem liglerinde, hem cl'de tam gaz devam..
 • 26
  23 ekim 2019 slavia prag barcelona maçında muhteşem bir top oynayarak kendilerine hayran bırakan takım.

  belki barcelona'dan puan almaya güçleri yetmedi ama mütevazi kadrolarıyla oynadıkları bu futbol beni derin düşüncelere sevk etti. ayrıca inter deplasmanından aldıkları bir puanın tesadüf olmadığını da kanıtladılar.

  insan düşünmeden edemiyor bu grupta biz olsaydık neler olurdu veya bizim slavia prag'dan neyimiz eksik diye...
 • 28
  toplam değerleri 40 milyon euro’dur.
  bu seneki transfer harcaması 8 milyon transfer geliri ise 24 milyondur.
  fatih terim galatasaray’ın zoraki kurulan takım olduğunu söylerken slavia prag gibi takımları kendisine örnek alması lazım. bu tip takımlar futbolcu yetiştirirler, scout transferleri yaparlar ve milyon eurolar harcamazlar.
  galatasaray da bu tip takım hüviyetinde olması gerekirken, boyunu aşan transferler yaparak günü kurtarmaya çalışıyor. bizim transfer stratejimiz falcao olmamalı, babel olmamalı.

  slavia prag barcelona ile oynadığı şampiyonlar ligi maçında toplam 24 şut atmış barcelona ise 13 şut. beraberlik golünü bulup iyi de oynarken talihsiz bir golle geriye düşmüştür.

  galatasaray şampiyonlar ligi 3. haftasında bu sezon oynadığı real madrid maçında 11 şut atarken kalesinde 26 şut görmüştür.

  galatasaray zoraki kurulan bir takım tabiri doğru değil. galatasaray yanlış transfer politikası yürüten bir kulüp. bu anlamda slavia prag gibi takımlar bize örnek olmalı.
 • 29
  iyi bir takım. fakat hayalperestliğe de lüzum yok. falcao işi olmayacak galiba diye burada neler yazıldığını hepimiz biliyoruz. sen taraftar olarak kendini real madrid barcelona seviyesinde takım olarak görürsen isimsiz futbolcularla takım kuramazsın. taraftar olarak burnumuz sürtülmesine ragmen hala seviye olarak 3. sınıf takımlar kategorisine indiğimizi kabul etmiyoruz, kabul etmediğimiz içinde transfer döneminde isim futbolcuları istiyoruz. bu sadece galatasaray taraftarına ait bir durum degil, ülke böyle. proje yapabilmen için, önce taraftar olarak bunu kabul etmen gerekiyor. fenerbahce o hayalle yola çıktı ve 3 ay sürdü. o nedenle biz günü kurtaracak şekilde takımlar kurarken slavia prag gibi takımlar geleceğe yönelik hareket eder ve etmeye de devam edecektir.