• 21
  diagne hakkında güzel pr çalışması yapan kaynak.
  diagne için o kadar olumlu yazılar içeriyor ki bir an "ya bu bizim ayakta bile duramayan diagne miydi?" diye kendimden şüphe ettim. ilgililer için bırakıyorum.

  --- alıntı ---
  “diagne has hit red-hot form for galatasaray this season after returning from a good spell on loan at club brugge last term. he’s scored 11 goals so far, mostly poacher’s finishes from inside the box.

  "he is a sam allardyce-type of centre-forward; 6ft4, powerful and knows where the goal is, but he has also shown an ability to drop deep and link up play cleverly.

  "galatasaray supporters have been raving about him and many appear at pains to lose him judging by their reaction to this news on social media. he has become popular there this season.

  "good strikers are hard to come by in this market but albion may have just found one to help them stay up this season. and, if they do, they will have the option to buy him.”

  --- alıntı ---
 • 23
  arkadaşlar allah aşkına oyuncumuzu kötülemeyi bırakın, bu adamın ölüsü 20 gol atıyor mu? atıyor anasını satım. nice eşekler ne paralara avrupa'nın üst düzey liglerine gitti. mbaye diagne'nin sıkıntısı mental yoksa fiziken çok iyi bir forvet. sky'ın yazdığı haber kesinlikle doğru. bende 12-13 milyon euro'dur diyorum gerçek değeri ama bu corona vs derken 8'e satılırsa ne yapalım. hakkında 2 videosu olan mısırlı golcüye 5-6 milyon euro gibi rakamlardan bahsediyoruz. allah aşkına mbaye diagne'nin nesi var!