• 2
  büyük ihtimalle tt olacak (çok anladığım konular değil trend topic deniyor galiba) hashtag.

  başıma bir şey gelmeyecekse ben, katılmıyorum buna.

  yıllarca fenerbahçe'nin "biz tek siz hepiniz" goygoyunu dinledik. arkadaşlar iticiydi. ama ötesi, komikti de.

  son derece somut kriterlere göre türk futbolunun en büyüğü galatasaray'dır. fenerbahçeliler bunu dediğinde komik oluyorlardı ama bu anlamda biz komik duruma düşmüyoruz. yine de itici.

  bu tutum, bize yarardan çok zarar getirir. bizim hiçkimsenin dostluğuna ihtiyacımız yok. düşmanlık güdenlerden kaçmamıza da gerek yok. ama kullandığımız lisan çok önemli.

  bize yapılanlar ortada. makul ve mantıklı, her kesimden insan bunu açıklıkla ifade ediyor. 28 kasım 2018 kulüpler birliği vakfı açıklaması da yenilir yutulur cinsten değil.

  fatih terim ve galatasaray, bir araya geldi. biliyorlar ki yine, en az 4-5 sene ligi domine edeceğiz ve artık mevcut ekonomik durumlarla tekrar yakalanmamız mümkün değil.

  yapılan her şey, diğer nedenlerin yanında, aslında ağırlıklı olarak tek takımın forse ettiği bir ligden korkulmasıdır. çünkü mamalar kesilecek, rant bitecek.

  özetlemem gerekirse, yukarıda arz ve izah etmeğe çalıştığım üzere, düşmanlıktan korkmamıza, mücadeleden kaçmamıza gerek olan bir durum yok. biz, savaşa da mücadeleye de hazırız. biz, en büyüğüz. sadece lisanı doğru seçmek lazım. biz tekiz, onlar bir olmuşlar. bunu bilelim ama her doğruyu her yerde söylememek gerekir bazen. şahsi düşüncelerim, ne derece doğrudur bilmiyorum. fenerbahçe'den bu anlamda da farkımız olsun istiyorum. ama süreç beni yanıltabilir. lisanımız yumuşak bile kalabilir. bunu zaman gösterecek.