• 35
  türkiye'deki ticari adı "artı seyahat acentesi tekstil sanayi ve ticaret a.ş." olan araç kiralama şirketidir. mevcut olan anlaşmayı çok güzel bir miktara yenilemişiz anladığım kadarıyla.

  --- alıntı ---

  erkek futbol takımımız forma göğüs ve sırt reklamı için artı seyahat acentesi tekstil sanayi ve ticaret a.ş. ile 2021 -2022 sezonundan başlamak kaydıyla, son 3 sezonu opsiyonlu olmak üzere toplam 5 sezon için 249.350.000,00 tl + kdv bedelli sponsorluk anlaşması imzalanmıştır.

  gereği kamuoyunun bilgilerine sunulur.

  --- alıntı ---

  https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/964347
 • 37
  anlaşma rakam bazında çok iyi ama sixt'in siyah fontu diretmesi formanın tüm albenisini bozuyor, o yüzden çok sevinemedim açıkcası. daha göze hoş gelen bir firma formayı daha da güzel gösterebilirdi.

  misal turkish airlines fontu beyaz olduğu için forma daha güzel görünüyor. keşke konuşup ikna etseler. zaten deplasman formalarında siyah fontlarını kullanıyoruz bari iç sahaya karışmasınlar.
 • 38
  ali koç kendi şirketi avis'i 35 milyon tl bedelle fenere göğüs sponsoru yapmıştı. biz 50 milyon tl'lik anlaşma yapmışız. 3 yılı opsiyonlu olması çok iyi. eski yönetimler 5 yıllık sözleşme yapıp o paraları kullanıyorlardı. helal olsun burak elmas yönetimine. iyi iş gibi görünüyor. stadyum isim sponsoru ise ekim ayında açıklanacakmış.

  https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/964347

  edit:avis fener sponsorluğu bu sene 50 milyon+kdv ile uzatılmış tekrar. önceki anlaşma 35 milyonmuş.
 • 39
  ismi henüz açıklanmayan stadyum isim sponsoru olacak firmanın gögüs sponsoru da olmak için ödemeyi önerdiği sponsorluk ücretini ödemeyi kabul edip var olan anlaşmamızı 2+3 yıl şeklinde revize ettiğimiz gögüs sponsorumuz.
  29 milyon tl'den 50 milyon tl'ye çıkarmışlar ödedikleri parayı. teşekkür ederiz kendilerine ve bu başarılı anlaşmayı yapan yönetimimize. zira geçtiğimiz günlerde koç grubu'nun sahibi olduğu avis fenerbahçe'yle 50 milyon tl karşılığında gögüs sponsorluğu anlaşması imzalamıştı.*

  detaylı okumak isteyenler için kulübümüzün açıklaması:
  https://www.galatasaray.org/...mesi-imzalandi/49360
 • 45
  2021-2022 sezonundan itibaren 2+5 sezonluk forma göğüs ve sırt sponsorluğu için anlaştığımız araç kiralama şirketidir.

  anladığım kadarıyla halihazırda 2020-2021 sezonundan başlayan aktif bir anlaşmamız varmış. stadyum isim sponsorluğu için anlaştığımız firma ise forma sponsorluğu için bir teklif yapmış ve biz de bunu sixt'e aktarmışız. onlar da bu yeni fiyat üzerinden sözleşme yenilemeyi kabul etmişler.

  kabul etmeselerdi sözleşmeden caymamız gerekecekti ve bunun içinse üzerine belli bir miktar sözleşmeden çıkma tazminatı ödeyecektik. sözleşme yenilenince bu gider kaleminden kurtulmuş olduk ve gelirimiz de arttı. 2 sezon sonra opsiyon devam etmez ve stadyum isim sponsorluğu için anlaştığımız şirket ile anlaşarak yola devam ederiz gibi geliyor.

  bu arada kulübümüzün yaptığı ilgili açıklamada diğer sponsor magdeburger sigorta ile ilgili ne oldu belli değil. kendileriyle anlaşmamızı bozduysak onlara bir miktar tazminat ödeyeceğiz sanırım.

  --- alıntı ---
  şirketimiz ile artı seyahat acentesi tekstil sanayi ve ticaret a.ş. (sıxt rent a car türkiye) ve magdeburger sigorta a.ş. arasında 2020-2021 futbol sezonundan itibaren sezonluk 29.000.000,00 tl + kdv karşılığında futbol a takımı forma göğüs ve sırt reklamı sponsorluk sözleşmesi imzalanmıştı.

  yönetim kurulumuzun seçim döneminde stat ve forma sponsorlukları ile ilgili vermiş olduğu taahhütlerin gereği olarak forma göğüs ve sırt sponsorlukları için, ticari unvanı gizlilik gereği açıklanamayan bir başka firma ile son 3 sezonu opsiyonlu olmak üzere toplam 5 sezonluk bir projeksiyon üzerinde anlaşılmış ve anlaşılan mali şartlar, sıxt rent a car türkiye ile imzalanan sözleşmenin 6.2 maddesindeki rüçhan hakkı uyarınca öncelikle sıxt rent a car türkiye’ye teklif edilmiştir. sıxt rent a car türkiye’nin bu teklifi kabul etmesi üzerine, şirketimiz ile sıxt rent a car türkiye arasında, 2021-2022 futbol sezonundan başlamak kaydıyla son 3 sezonu opsiyonlu olmak üzere toplam 5 sezonluk 249.350.000,00 tl+kdv bedelle anlaşma sağlanmıştır.

  bu anlaşma kapsamında, forma göğüs ve sırt için belirlenen sponsorluk bedeli, sezonluk 29.000.000,00 tl+kdv’den, sezonluk ortalama 50.000.000,00 tl+kdv’ye yükseltilmiştir.

  bu vesile ile dünyanın en önde gelen araç kiralama markalarından birisi olan sıxt rent a car türkiye’ye teşekkür eder, bu anlaşmanın kulübümüze ve sıxt rent a car türkiye’ye hayırlı olmasını temenni ederiz.

  bu anlaşmayla birlikte, seçim dönemindeki taahhütlerimize uygun olarak stadyum isim sponsorluğu anlaşmasının imza töreni ekim ayı içerisinde yapılacaktır.

  gereği kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunulur.

  galatasaray spor kulübü yönetimi

  --- alıntı ---

  https://twitter.com/...884789625438208?s=20
 • 46
  --- alıntı ---

  bu anlaşma kapsamında, forma göğüs ve sırt için belirlenen sponsorluk bedeli, sezonluk 29.000.000,00 tl+kdv’den, sezonluk ortalama 50.000.000,00 tl+kdv’ye yükseltilmiştir.

  --- alıntı ---

  buradaki kritik kelime ''ortalama'' dır. anlaşmanın son 3 senesinin opsiyonlu olduğu düşünüldüğünde opsiyonlu olmayan ilk 2 senede galatasaray'a ne ödeneceğini bilmek gerek anlaşmanın, galatasaray açısından karlı olup olmadığını net olarak anlayabilmek için. yoksa ilk 2 sene ödenecek tutar nispeten düşük tutulmuş olabilr?
 • 47
  yenilenmiş sözleşme ile yolumuza devam ettiğimiz sponsorumuz.

  şimdi ben yanlış anlamış olabilirim ama nedense herkes gibi sevinemiyorum. belki sözel çıkışlı olduğumdandır swh

  açıklamada göğüs ve sırt olarak dile gtirilmiş. bizim zaten bir sırt sponsorumuz var. (bkz: magdeburger sigorta)

  şimdi biz bu anlaşmadan çıktıysak buraya bir tazminat ödememiz gekiyor.

  ayrıca zaten bu şirketten belli bir miktar alıyorsak mantıken bu şirketten kazandığımızı düşündüğümüz miktarı da yeni sözleşmenin içinde düşünürsek sixt 10 milyon tl arttırmış oluyor tekliflerini sadece. tazminatı da düşünürsek ohoo swh

  işin özünü iyi bilenler var ise mesaj kutum yeşillenmeye açık. ayrıca gelecek bilgiler sonrası bu yazı kendini güncelleyecektir.

  edit: iki firma da aynı şirket bünyesinde imiş. bu sebeple net 21 milyon tl artış var.
 • 48
  formamıza siyah font ile basılmalarının kendilerinden çok bizim pasif tavrımızla ilgili olduğunu düşündüğüm sponsorumuz. yani ne kadar zor olabilir ki anlaşmaya "sponsor baskısı formanın detay renginde olacaktır." ibaresi eklemek. neden kabul etmesinler, nice markalar böyle büyük sponsorluklarda esneklik sağlıyor ki kendilerinin logolarındaki renkleri de siyah yani öyle kesinlikle taviz verilmeyecek bir renk değil. sanki liverpool'un blackout forması https://gss.gs/g8l veya chelsea'nin ilk fa cup zaferinin 50. yılına özel çıkardığı masmavi forma https://gss.gs/pXu gibi bir şey yapmak istiyoruz da markamız formada belirgin gözükmeyecek diye izin vermiyorlar.

  buna değinmişken getir'in parçalının sarı koluna ve beyaz formaya morla yazılması da apayrı bir komedi. yani anlaşılmaz bir olay cidden avrupa'da falan giyiyoruz formayı ya biraz özen rica ediyorum. magdeburger sigorta da siyah. maazallah kırmızı olursa gözükmez falan çünkü. formaya bak kendisi sarı kırmızı; üstünde siyah beyaz, siyah, sarı ve mor olmak üzere binbir çeşit sponsor baskısı var. seçersin siyah veya beyaz, sarı kırmızının birlikte olduğu yerlerde o renk basarsın kalan yerlerde de sarıya kırmızı, kırmızıya sarı oldu bitti mis gibi. geçen tanıtılan 2021-2022 sezonu 3. formasında da aynı şekilde bütün sponsorlar kırmızı olsa cidden o kadar çok fark edecek ki.

  photoshop bilen biri şunu şöyle yapsa da görsek aslında olduğundan çok daha güzel formalarımız var.