• 752
  (bkz: 19 ocak 2020 beşiktaş sivasspor maçı) izledim. derli toplu harika bir takım gerçekten.
  özellikle türk futbolcuları çok inançlı gördüm.
  doğruyu söylemek gerekirse şampiyonluk yakışır.
  özellikle mert hakan ile nkodou nun karşı karşıya geldiği bir pozisyon vardı. mert hakan’ın kendini tutup kendine hakim olması ve ulan bu şartlar olmasa ben seni burada fırıldak ederdim bakışı var ki çok iyiydi.
  10 kişi iken ayakta kalmaları takdire şayan.
  bu arada biz daha bu sivasspor’a gideceğiz. zor yani.
  edit: tecnique arkadaş uyardı mert hakan değil hakan arslan olacak. teşekkürler.
 • 753
  2019-2020 sezonunda şampiyonluğa yakın takım.

  bir yazara mesajla şunları yazmıştım

  'hocam, en basitinden sivasspor'a baktım. adamlar 9 iç saha maçında 8 galibiyet almışlar, 1 de beraberlikleri var ilk yarıda. özellikle kışın orası çok zor bir deplasman diğer takımlar için. ligin ikinci yarısında da bu iç saha istatistiklerini sürdürmeleri çok zor değil açıkçası.

  ligin ikinci yarısında 8 iç saha maçının hadi 6'sını kazansalar diyelim; 55 uan yapıyor zaten. diğer ikisini de kaybettiklerini varsayalım (iyi düşünelim). geri kalan 15 puanı da bir şekilde toplarlar ki konya, ankaragücü, antep, kasımpaşa, antalya gibi ligin kötü takımlarıyla da oynayacaklar bu deplasman maçlarının bir kısmını. ilk gözüme çarpan kötü takımlar bunlardı. bir daha baktım göztepe de varmış. bizim puan kaybettiğimize bakma, hiç iyi takım olarak görmedim onları da. *

  mantık olarak sivasspor'un bile 70 puana ulaşma ihtimali zor değil. fikstürleri de el veriyor gibi gözüküyor. diğer takımlara bakmadım.'

  burada mantığım 70 puana ulaşanın şampiyon olabileceği yönündeydi. şu an sivasspor'un 30 puanı kaldı. kalan 16 haftanın 8'i iç sahalarında ve ligin ilk yarısında inanılmaz bir iç saha performansları var. kışın oralar daha kötü deplasman takımları için, ikinci yarıda da o performansı sergilemeleri çok zor değil. yani matematiksel olarak çok uzak bir ihtimal değil şampiyonlukları.

  ancak bir de psikolojik faktörler var. küçük takımlar bir yerden sonra dağılabiliyor. bakalım ne olacak. lig 6. şampiyonu çıkarabilecek mi, hep beraber göreceğiz.
 • 757
  başkanı mecnun odyakmaz olduğu sürece sivasspor, benim için küçük fenerbahçe'dir. ancak rıza gibi bir beyefendi kişiliğin hatrına şampiyonluklarına katlanılabilir. biz olmazsak sivas şampiyon olsun. ancak ben başakşehir ve bizi en büyük iki şampiyonluk adayı olarak görüyorum. yaklaşık 7_8 hafta sonra bu durumun belirginlesecegini düşünüyorum. bakalım zaman neyi gösterecek.