• 19
  (bkz: yugoslav ekolü)

  hazır gündem kriz sebebiyle sinek avlayan esnaf misali kısmen durgunken bunlar hakkında bir iki şey çiziktireyim.

  şu an yakaladıkları jenerasyon şahane bir oyuncu grubundan oluşuyor (pozisyonlar arasında farklılıklar olabilir):

  pivot: boban marjanovic, nikola jokic, nikola milutinov
  uzun forvet: nemanja bjelica, nikola kalinic
  kısa forvet: dragan milosavljevic, marko guduric, vladimir lucic
  şutör gard: bogdan bogdanovic, nemanja nedovic
  oyun kurucu: milos teodosic, stefan jovic, vasilije micic

  ana grup bu. yoksa daha bircevic, kuzmic, lazic, macvan vs. falan da var havuzda. biz uzun zaman sonra iyi bir ilk 5 yakaladık diye sevindirik olurken (semih-ersan-cedi-furkan-scottie) adamlar iki hatta üç iyi ilk 5 çıkartabilecek potansiyeldeler. basketbolda ekol olmanın, basketbol kültürünü toplumun her kesimine empoze edebilmiş olmanın sonucu bu.

  bu yılki en büyük kazanımları için, (bkz: vasilije micic/#2558739). adam öyle bir aşama kaydetti ki, vitesi 1'den 4'e taktı direkt. bunu yaparken normalde olabileceğinin aksine vites kutusunu da dağıtmadı. henüz 5. viteste değil ama becerebilirse sezon mvp'si olmaya göz kırpar (an itibarıyla kesinlikle en çok gelişme kaydeden oyuncu). şu an jan vesely denen defolup gidesice illet herif mvp koltuğunun en büyük adayı avrupa'da.

  entry'nin başında yugoslav ekolü referansını belirtmiştim. sırbistan'dan değil de hırvatistan'dan gelsin:

  https://gss.gs/yGv.jpg

  konum: dubrovnik | şehir meclisi (oralardaki ismi başka tabii) karar alıyor ve müsait olan her alana basketbol oynanabilecek zemin ve pota tedarik ediliyor. "adriyatik'in incisi" olarak tanımlanan bu güzel balkan şehri de şehir surlarını bu şekilde değerlendiriyor. did you mean "ekol"? :(