• 4754
  galatasaray formasının kıymetini bilmeyenlerdendir. 2016-2017 sezonunda, son haftalarında biz ligi dördüncü bitirip diğer takımlar da(yerini garantileyen)ligi kafalarında bitirince, bu bir iki gol atıp kendini bir halt sanmış; menajerinin dolduruşuyla kontrat uzatma teklifini reddetmiş, ötelemişti. o zaman kesilmeliydi bileti.

  ha gitti ha gidecek derken gündemi gereksiz meşgul etmiştir, sonunda işin menajer oyunu olduğu anlaşılınca; oynadığı oyunlarla kalmıştır. belki de sözleşme uzatmak, yıllık maaşına zam kapmak için böyle bir yolu tercih etti ama sanmıyorum; az takla atmadı gideceğim de gideceğim diye!

  neyse, gelelim geçen sezona*. geçen sezon kenardan gelip skor katkısı verince ve birkaç kritik maçta** kritik gol atınca hemen yumuşadı ortam. ama ben sezon başındaki çevirdiği dümenlerden sonra, o zaman gitmesini istemiştim.

  toparlamam gerekirse, ilk geldiği zamanlar umutluydum. altyapıda kendine gayet iyi bakmış ve bizi heyecanlandıran bir görüntü çizmişti. ama ilerleyen zamanlar gösterdi ki mental açıdan oldukça zayıf birisiymiş. takındığı tutum bunu gösteriyor.

  son sözüm ise galatasaray formasının kıymetini bilmeyen, o hislere ulaşamamış futbolcuları takımda görmek istemiyor, takımdan ayrılacağı günü iple çekiyorum.
 • 4756
  sadece kendisinin biletinin kesilmesi değil, bu söylenen sözler kapsamında detaylı bir soruşturma yaparak olayın tamamiyle incelenmesi taraftarıyım.

  orada anladığımız kadarıyla bir sohbet dönüyor ve gülüşmeler eşliğinde bu sözü söylüyor bu kişi. bahsi geçen sohbet nedir, bu olayda kimlerin dahili var hepsi tespit edilip biletleri toplu kesilmeli. ek olarak almanya'da ırkçılık görmüş bir kişinin, başka bir ırkı aşağılama simgesi olarak kullanması nasıl bir rezalettir?
 • 4758
  suriyeli kelimesi mi hakaret kabul ediliyor yoksa "bir ülkenin vatandaşlarını (bkz: suriye) hakaret kelimesi olarak kullanmak galatasaray duruşuna yakışmıyor" diye mi düşünülüyor önce buna bir açıklık getirilmeli bence. umarım ikinci seçenektir.
  suriyeli kelimesi bir hakaretse ve bu şekilde algılanıyorsa takımımız ırkçılığı kabul ediyor demektir.
  (bkz: ırkçılık)
 • 4759
  2. sınıf bir futbolcu. fatih terim tarafından ederinden fazla önem atfedilmesinin zararını feghouli sonrası dönemdeki verimimiz ile net şekilde gördük.

  ne hikmetse 14 nisan 2019 fenerbahçe galatasaray maçı öncesi yaşanan malum olay sonrası karakterinin de 2. sınıf olduğunu açıkça ortaya koydu.

  tüm bunlar ışığında seneye aramızda olmaması beni yalnızca mutlu eder.
 • 4761
  takımını desteklemek için hiçbir maddi çıkar gozetmeden takim otobüsünün yanina kadar gelen galatasaray taraftarına "suriyeliler gibi" dediği an her sey bitmiştir. en yakın zamanda takımdan gönderilmeli ve takımdan gitme nedeninin cefakar taraftara bu tur bir ithamda bulunmasi oldugu kendisine en net sekilde ifade edilmelidir. futbolculuk olarak asla aydın yılmazdan fazlasi olamadı, karakter olarak daha da beter durumda.

  gittiği gün galatasaray kulübü galatasaray taraftarına saygısını göstermiş olacak.
 • 4763
  kendisinin “hepsi suriyeli gibi yemin ediyorum” söylemine gülen futbolcular da afişe edilmelidir.

  otobüste kendisinin yanında, önünde veya arkasında oturan kimlerse artık. sen almanya’ya gittiğinde almanlar seni ırkçı söylemlerle küçümseler ne hissedersin söylesene bize sinan? gerçi halka “öküzün trene baktığı gibi bakıyorlar” diyen devlet adamlarının türediği ve yanındakilerin kıkır kıkır güldüğü bir çağda yaşıyoruz. futbolcusundan ne bekleyelim?
 • 4766
  insanlar nasıl oluyor da kendilerini bu kadar yukarıda, ulaşılmaz, insanüstü, dokunulmaz ve aşılamaz görüyorlar anlamak mümkün değil. ne oldu tüm o küstahça yorumların, hem taraftarını hem suriyeli göçmenleri aşağıladığın kibirin?
  bir anda yerin dibine girdi değil mi?

  vay ben neymişim dememenin, özellikle de sosyal medya döneminde yaşarken kendi marka yönetimini çok ama çok iyi yapmak zorunda olduğunun farkına çok geç varan, ama bence artık hem performans hem de duruş olarak galatasaray trenini kaçırmış bir oyuncudur. geçmiş olsun.

  bu kadar paralar alıyor, sosyal ortamda adeta bir soylu, prens, asilzade gibi karşılanıyorken; seni desteklemek için orada bulunan insanları rencide etmenin bedeli de o kadar ağır olur. ayrıca bizleri, suriyeli diyerek kendi kafanca aşağılaman, almanya'da seni türk diye aşağılayanları haklı gördüğünün ispatıdır.
 • 4767
  taraftara söylediği söz çok çirkin ancak gençliğine ve o yaşta kazandığı para ile gelen gevşekliğe verilebilir. ölümüne linç etmenin bir alemi yok.

  diğer taraftan şimdiye kadar oynadığı futbolla galatasaray'da oynamayı haketmiyor zaten. sezon sonunda sözleşme yenilenmemesi için oynadığı futbol fazlasıyla yeterli bir sebep. bir anlık söylediği sözle gitmesin bu adam, kötü oynadığı için gitsin ve bu böyle bilinsin. kötü oynayanın yeri yok çünkü bizim takımımızda.

  şundan da eminim, iyi oynayan bir futbolcumuz bunu yapsaydı kimse bu kadar tepki göstermeyecekti.