• 3520
  kendisi hakkinda daha once yaptigim topsuz oyuna hic katkida bulunmamasi elestirilerimi (bkz: sinan gümüş/#2361652) 2017 2018 sezonunun 25 ve 26. haftasindaki performansiyla sallamaya baslamis oyuncumuzdur.

  ozellikler 11 mart 2018 galatasaray konyaspor maçında attigi golden ziyade savunmaya verdigi destek ile beni sasirtmistir. kendisinin savunma yapabildigini hatta top kazanabildigini gormus olduk. attigi gole sasirmadim cunku kendisinde o yetenegin oldugunu zaten bilmekteyiz.

  kisacasi son 2 mactaki performansi beni cok mutlu etmistir ve kendisi hakkinda tekrar ilk geldigi zamanlardaki gibi umutlanmaya baslamami saglamistir. ozellikle ortasaha cizgisinin en sagindan alip calimlarla ceza sahasina kadar surdugu toplari izlemek beni inanilmaz keyiflendirmektedir.
 • 3525
  uefa görüşmelerinden ne sonuç çıkacak bilinmez ancak beklendiği gibi sat-al sonucu çıkarsa kendisinin formunu yukarı çekmesi hem sevindirici hem de gerekli.

  bu sene 10 transfer yaptık, lato ve şahsi görüşüm belhanda dışında bu transferlerden ciddi katkı alıyoruz. bununla birlikte maça çıkarken kulübede, kötü oynadığı için çıkandan fazla katkı verebilecek adam sayımız 1 (linnes). kadro derinliğimiz yok, açıkçası 18-19 sezonunda kadronun hemen her bölgesine takviye yapabileceğimiz bir bütçemiz de yok.

  bu nedenle an itibariyle kadromuzda bulunan her adamdan verim alıp takıma monte etmek önemli. misal, bok attığımız gamsız reyiz donk’un bile mevcut performans artışı ile gelecek sene kadroda kalması demek, seneye ilk 11’imiz açısından bas bas bağıran hareketli 8 numara transferine öncelik verip fernando’yu üçlü orta sahada donk ile yedekleyebiliriz düşüncesi oluşturur.

  bu nedenle sağ ve sol kanadı yedekleyebilen sinan’ın formunu yukarı çekmesi ve “fatih terim adam eder” kontenjanından hamle oyuncusu olarak kalması, bir transfer az yapmamız ve ekonomi anlamına gelir.

  zaten sinan ft zamanında da adam olamazsa max. sivasta oynar. o yüzden çalışmaya devam edip kanatların 11’deki yerini zorlaması, rekabeti arttırması, son 2 haftadaki kalburüstü performansını bir tık daha üste çıkartıp en az o seviyede tutması lazım