• 3286
  o son tabakayı yırtması lazım. ben her zaman sinan'ın biraz abartıldığını düşünmüşümdür ancak hayatta siyah ile beyaz yok. yani ya en iyisin ya da en kötüsün diye bir durum yok. rodrigues güzel bir örnek. şu an tudor neden rodrigues'i kesti diye arkasından söyleniyor ama bir kaç maç önce rodrigues ikide bir küfür yiyor, en kötü olarak nitelendiriliyordu. ama öyle veya böyle herkesi ikna etti kendine. yırtıyor adam çünkü. burada sinan elinden geleni yapmıyor demiyorum. sinan'ı o kadar yakından takip edemiyoruz zira. ama rodrigues'de gördüğüm yırtmayı onda göremiyorum.

  arkadaşlar sinan 22 ocak 2018 kayseri galatasaray maçında 60 küsürden sonra 3 net poızisyona girdi. 3 net pozisyona girmek büyük iş. orada biraz daha şansı olsa ya da biraz daha iyi iş yapsa (siz hangisini tercih ederseniz.) onlar gol olacaktı. 2 tane hanesinde gol yazacaktı. belki adına methiyeler yazılacaktı. ama benim derdim orayla değil. o pozisyonlar için sinan'ı övebiliriz ve övmeliyiz. ancak o pozisyonlar oynadığı 25, 30 dakikada 3 tane an. oysa o 25, 30 dakika sekanslardan oluşuyor ve o sekanslarda bir sürü andan oluşuyor. o gol anlarını yakalamak büyük iş ama diğer anlar ne olacak? o anlarda da yırtması lazım. bunun da bilgisiz ve/veya kontrolsüz olmaması lazım. (bkz: #2331679) burada eren için bahsettiğim bu. eren her an yırtıyor ve istiyordu. ama hem şansızlık hem kontrolsüzlük hem de ona lazım olan bilginin o an onda olmaması sonucu haneye hiç bir şey yazamadı.

  boston celtic'te oynayan tatum ile sas'ta oynayan aldridge'i izlemesini öneririm. senelerdir ligde olan aldridge'in her şeye rağmen ona ket vuran şeyleri yırtamadığı için olabileceği kadar iyi olmadığını görüyoruz. (yani bence daha iyi olabilecek bir oyuncu ama 30 küsür yaşında.) bir de tatum daha ilk sezonunda olmasına rağmen gayet bilgili, sakin ama yırtıcı oynadığını görüyoruz.
 • 3287
  ceza sahasında sol çaprazda topla buluşup, halihazırda maç içinde ortaya çevrilen boş pozisyonlarla iki gol atmış olan * ve tam ortada kabak gibi boş bekleyen arkadaşına asist yapmak yerine sol ayak içiyle uzak direğe dışa falsolu şut çeken arkadaş. 22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçında puan kaybetseydik neler söylenirdi hakkında, şimdi neler söyleniyor, bunlar birbiriyle tutarlı mı; yorumu size bırakıyorum.

  (bkz: gamsız hayat)
 • 3288
  dün oynanan maç (bkz: 22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçı) dua etsin galibiyetimiz ile sonuçlandı. kaçırdığı pozisyonları izlerken sinirden duvarları yumrukluyordum. böylesine kritik bir maçta skor avantajı yakalanmışken oyuna girmişsin, rakip yarı sahası konya ovası gibi bomboş ve sen eline geçen fırsatları cömertçe ve bencilce harcıyorsun.

  kusura bakma arkadaş bu işleri yapamıyorsan galatasaray gibi takımda yerin yok. sana futbol oynama diyen yok, yine oyna ama git ümraniyespor'da oyna. bak onlar da şampiyonluğa oynuyor. hem gol attığında trip yapacağın bir büyük taraftar grubu da olmaz.
 • 3291
  ziraat maçları dışında doğru düzgün forma şansı bulamamış bir oyuncuya, hiç beklenmeyen anlarda 2 tane pozisyona girmesine rağmen, sırf kaçırdığı için bu kadar yüklenilmesini doğru bulmuyorum.(bkz: 22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçı) kendisi santrafor olmamasına rağmen gayet iyi pozisyon aldı, ama şans. her pozisyonu gole çevirse ilk 11 başlardı zaten. daha geçen yaz ben gideceğim diyen adamdan, şimdi patlama yapmasını da beklemek olmaz.

  ha fırsat bulunca değerlendirmesi lazım orası ayrı, ama oyuna hareket getirdiği de inkar edilemez. çok yermemek lazım bence.
 • 3292
  gerçekten çok yetenekli olduğunu düşünüyorum. 22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçı'da kaçırdığı pozisyonlardan bağımsız, o pozisyonlara girmesi bile sağlam yeteneği olduğunun ispatı. ama zeka maalesef zayıf. 2 pozisyonun birinde, özellikle girdiği ikinci pozisyonda doğru hamle yapsa maçın kurtarıcısı olarak kalacaktı akıllarda.

  fatih terim, kendisi için büyük fırsat. ya aklını kullanıp yürüyecek, yada sonu anadolu kulüpleri olacak.
 • 3293
  sinan gümüş dünkü maçta girdiği iki net pozisyonu çok ucuz vuruşlarla harcadı. bu nedenle kendisine bayağı sinirlendim ama biraz sakinleştikten sonra “bu kadar kızmayalım biraz daha sabredelim” moduna girdim.

  23 yaşına geldi sinan artık. kendisinden patlama bekliyoruz. bunun için galatasaray ve fatih terim’den daha iyi ortam bulamaz ruy-u zeminde.

  bekliyoruz...

  (bkz: 22 ocak2018 galatasaray kayseri maçı)
 • 3294
  kadromuzda hamle oyuncusu olarak kalması gereken futbolcumuz. kayseri deplasmanında kaçırdığı goller nedeniyle kızgınız evet ama doğru zamanda, doğru yerde olması iyi birşey. son vuruşları da çok fena olmamasına rağmen bahsi geçen maçta 2-3 pozisyonu harcamıştır. ne zaman ne olacağı görüldüğü üzere belli olmuyor, lig uzun maraton mutlaka kendisine ihtiyaç duyulacaktır.
 • 3295
  22 ocak 2018 kayserispor galatasaray maçında gol kaçırdığı için kızılmaması, pozisyona girdiği için takdir edilmesi gereken oyuncumuz. bu pozisyonlar dışında oyun içinde hataları olmadı değil. bir kaç anda sanki 70inci dakikada oyuna girmemiş de 70 dakikadır oynuyormuş gibi davrandı. fatih hoca kendisi için bir şans. bunu değerlendirirse sözleşmesi uzatılır ve takımın bir parçası olarak kalır. hatta kendini çok geliştirirse belki ilk 11 oyuncusu bile olabilir. yok değerlendirmezse almanya ikinci liginde ya da bir anadolu takımında top oynar. çocukça değil bir profesyonel gibi düşünerek hareket etmelidir.