• 108
  son günlerde iyice sinir bozmaya başlayan topluluk. dün trabzon ceza yediğinde direkt sörloth ve ekuban muhabbeti yapılmaya başlandı. hayır hadi bu adamları bir mallık edip aldık nerede nasıl oynatacağız o da belli değil. böyle olunca trabzonspor taraftarı küfür etmeye başladı tabi.

  yanlış yapıyorsunuz. ''herkese karşı biz tek'' mantığı doğru bir mantık değildir. 2002-2010 arasında fenerbahçe taraftarı gibi oldunuz iyice. adamlar bu süre içinde tüm derbileri kazanıp şampiyonluğu kaybediyordu. sebebi ise anadoluda bunlara duyulan nefret. kimse direnmese taraftarlar direniyordu. buna hiç gerek yok...
 • 109
  alexander sörloth başlığında da değindim bu konuya(bkz: #2904490), yanlış yolda ilerliyoruz.

  muhtemelen bu şımarık taraftarın ciddi bir kısmının yaşı çok genç, biz abilerinin 2002-2010 yılları arasında ne tür ızdıraplar yaşadığını bilmiyorlar. ben fenerbahçenin şampiyon olduğu akşam saat 10 da yatağa girip kafama battaniyeyi çekiyordum korna seslerini duymamak, televizyonda kutlamalarını görmemek için. o gün fenerbahçe hem yönetimi hem de taraftarıyla tam bir kibir abidesiydi. türkiye liginin yalnız adamıydı. çünkü biz güçlüyüz, biz çok zenginiz, bizim satın alamayacağımız oyuncu yok tarzındaki kibirli yaklaşımları yüzünden anadolu'nun tamamı onlara düşmandı.

  o fenerbahçe'deki kibir olmasaydı siz zannediyor musunuz ki fenerbahçe bize şampiyonluk kaptıracaktı. adamlar zaten saha içinde de saha dışında da çok güçlülerdi. ama o kibir, anadolu üzerinde yarattıkları o nefret bütün rakiplerinin onlara bilenmesine sebep oluyordu. adamlar beşiktaş'ı bizi pas pas edip gidip anadolu takımlarına olmayacak puanlar kaybediyorlardı bu yüzden. denizlispor taraftarı mesela kümede kalmayı garantilediklerinde neden bırakmadı maçı? çünkü ligde kalmak yetmez bir de şu kibirli yavşaklara ders verelim istiyorlardı.

  taraftar olarak şu her düşene parasını basar şu oyuncuyu alırız tarzı dalga geçmelerimize acilen son vermeliyiz. bu yaklaşım insanların galatasaray nefretini körüklemekten başka hiç bir işe yaramıyor. ondan sonra uefa içinde ne şenes erzik ne de servet yardımcı gibi etkin bir adamın olmamasına rağmen, başkanının uefaya çeşitli sponsorluklarla para akıtmamasına rağmen avrupadan edilmelerini onların değil senin lobi yapmana bağlıyorlar.

  sonra seneye çıkıp ağlarsınız biz bunlara ne yaptık, muslera'ya neden saldırdılar, bilmem kime neden yabancı madde attılar. sahaya neden kavga etmek için çıkmışlardı diye. yapmayın güzel kardeşim, yapmayın. her şeyi geçtim biz bu ligin bayern münih'i falan değiliz. bizim de ekonomimiz pamuk ipliğine bağlı zaten.
 • 110
  ben bu hayatta her zaman hak edene hak ettiği gibi davranılması gerektiğini düşünen bir insan oldum.
  burada yazıldığı gibi 2002 haziran- 14 mayıs 2011 tarihleri arasında yaşadığımız tramvalar çok üzücüydü cidden. lise ve ünide en deli çağlarımızda cidden hep bir eksiktik.
  fenerbahçe hegamonyası, başarısız yönetimler, yanlış transferler, derbi hezimetleri vs.

  bu dönemde de sosyal medyada kibirli davranan, burada şımarık diye adledilen taraftarlarımız var.
  buna katılıyorum.

  ama aklıma da şu geliyor.
  elin götü boklu trabzonsporlusundan, loser fenerbahçelisine;
  madde bağımlısı tinerci taraftarından, normal bir anadolu takımı taraftarına kadar tüm camiaların taraftları bize fetöcü diyor gökmenin gazetesi.
  her başarının dualarla, fetöyle, şikeyle geldiğini söylüyorlar.
  fatih terimin taktik bilmemesi, abdürrahimin kroluğunu söylüyorlar, cengizin ölmesini istiyorlar.*
  geçen bir twit okudum, adamın biri yıldıray bu dönem oynasa acaba değeri ne olurdu yazmış.
  altına biri, 2000-2005 arası fetö ve galatasarayın başını yediği bir yıldız daha yazmış.
  ozan tufandan bir vecize ile geleceğim;

  böyle bir şey olabilir mi ya?

  hadi diyelim bunları sadece troll sosyal medya taraftarı yapıyor.
  ee peki loser tinerci kulübün başkanı, 33 yıl önceki şampiyonluğu neden istiyor semra özal sezonu sanki yaşanmamış gibi, at şikesi hiç yapmamışlar gibi?
  fenerbahçe neden 29 şampiyonluk masalı anlatıyor?
  niye bizi dolduruyorlar, niye başarılarımızı küçümseye çalışıyorlar?

  o yüzden sizden ricam, bizim taraftarımızın şımarıklığından dem vururken, neden bu sonuçların yaşandığını; hangi neden ve tahriklerin şımarıklık sahfasını bu seviyeye getirdiğini de unutmayın.

  siz hocayı, yönetimi sonuna kadar desteklemeye devam edin.
  inan edin hepsini üstüste koyacağız.

  lütfen, bizim taraftarımıza şımarık derken, diğer taraftarların nasıl dürrüklük yaptığını da unutmayın.
  zira hak edene, hak ettiği gibi davranılır.

  edit: imla ve dürrük kelimesi gbkz ile yazıldı.