• 64
  bir kaç transfer görünce takımın liverpool, m. city gibi oynayacağını sanan, beklentisi gerçekleşmeyince de nereye saldıracağını şaşıran tiplerdir. futbolun fifa oyunlarında kurulan kadrolar gibi olmadığını algılamaları halinde normale döneceklerdir.

  oyuncularımıza ve ailelerine saldıranlar da umarım kulüp tarafından en yakın zamanda dava edilir ve maddi durumlarına bakılmaksızın maddi tazminat ile cezalandırılmaları sağlanır.
 • 66
  bu arkadaşlar arasında gerçekten terim'in istifa etmesini isteyenleri merak ediyorum. terim sonrası iyi bir hoca gelebilir, çok daha iyi oyunda oynayabilir ama şampiyonluk kazanabilir mi orası meçhul. mancini'nin galatasaray'dan gitmesinin sebebi istediği transfer bütçesinin verilmeyecek olmasıydı. bugün sıradan avrupa takımları bile milyonlarca euro transfer bütçesi oluştururken sen son güne kadar bedava verilecek oyuncu peşinden koşuyorsun, maaşlar geriden gelerek yatıyor, hükümet, futbolu yönetenler ve basın olarak üç grupta futbol üstünde farklı şekillerde baskı kuruyor, bu duzende avrupalı bir hocanın başarılı olacağına gerçekten inanılıyor mu. oyun kuralına göre oynanır, bizde de bu oyunu en iyi bilen ve gerektiğinde kuralı koyan bir teknik direktör var.şımarık galatasaray taraftarı değil de gerçeklerden kopuk sosyal medya taraftarı demek daha doğru olur.
 • 67
  hiçbir gerçek galatasaraylı kendi futbolcusuna küfür edip hakaret etmez. sosyal medya dediğiniz oluşum trollerin ve sahte hesapların olduğu, insanların gerçek kimliklerini gizlediği bir platform.bu tarz olayları organize ve profesyonel kötülüğe bağlıyorum. bu arada beyinsiz galatasaray taraftarlarının da varlığını kabul ediyorum. en azından bu beyinsizler ordusunu galeyana getirmek için ilk kıvılcımın başkaları tarafından kasten, organize bir şekilde planlandığını düşünüyorum. kendi oyuncularımızı eleştirmek, protesto etmek kabul edilebilir ama yüz kızartıcı bir durum olmadığı müddetçe futbolculara, eşlerine ya da çocuklarına her hangi bir şekilde saldırı, asla galatasaray taraftar kültürü değil. bu yapılanlara en iyi cevabı, inanıyorum ki duyarlı galatasaray taraftarları stadımızda futbolcularımızı bağırlarına basarak verecektir. bize yakışan da budur. maçlar kazanılır, kaybedilir, futbolcular kötü oynayabilir, gol yedirtip, gol kaçırabilirler fakat hiç bir şey ahlak dışı davranışların gösterilmesine sebep olamaz.

  internet ortamı maalesef kontrolü zor bir mecra. bundan dolayı bu çirkinliklerin önüne geçmek zor olacaktır farkındayım. tüm duyarlı galatasaray taraftarlarına sesleniyorum: tüm bu ahlaksızlıklara karşı bundan sonra sonuç ne olursa olsun oyuncularımızın yanlarında olalım.