• 5
  ajax altyapısında yetişen, ado den haag forması giyen, 1995 doğumlu, 24 yaşında olan ve eğer sözleşmesinin uzama durumu yoksa haziran 2019'da serbest kalacak kanat.

  yüksek ihtimalle yaz döneminde takımın herkesçe kabul gören, en büyük sorunu olan badou-fernando orta saha ikilisi; devre arasında stoperde yapılan tarzda transferle değiştirilecek sanırım. bunun yanı sıra luyindama'nın da bonservisi alınınca kanat transferi için bonservis payı kalmaz...

  bu yüzden henry onyekuru gibi kiralık isimlere yönelmek yerine veya babel gibi yaşlı isimlere milyon €'lar vermek yerine; garry rodrigues transferinde olduğu gibi beklentiyi çok yüksek tutmadan bu arkadaşı, başka bir takımla anlaşmadan önümüzdeki sezon için kadroya katmak lazım.

  > bu sezon 32 maçta; 6 gol atıp, 10 asist yapan surinam asıllı hollandalı becker'in; bu sezon büyük çoğunluğu oyunuyla tatmin etmese de skor katkısıyla öne çıkan, toplam 37 maçta; 12 gol ve 3 asist yapan onyekuru'nun istatistikleri de şöyle:

  >>> maç başına pas ortalaması:
  becker; 26.9
  henry; 15.1
  >>> başarılı pas yüzdesi:
  becker; %73.1
  henry; %73.2
  >>> maç başına uzun top ve maç başına orta:
  becker; 1.4 ve 0.8
  henry; 0.5 ve 0.1
  >>> maç başına şut ortalaması:
  becker; 1.5
  henry; 2.2
  >>> kilit pas:
  becker; 1.7
  henry; 1.1
  >>> maç başına adam geçebilme:
  becker; 1.1
  henry; 1.4

  özetle; onyekuru'ya kıyasla becker'in özellikleri bizim görmek istediğimiz hücum oyunu yapımıza daha uygun duruyor. ayrıca becker; uzaktan şut tehlikesi, 1.80'lik boyu ve fizik yapısıyla da öne çıkmakta...
  büyük beklentilere girmeden kadroya katıp, 1-2 sezon verim aldıktan sonra arap yarımadası takımlarına da satabiliriz. umarım alınır, bedelsiz bir şekilde.

  - şunlarda bazı maçlardaki, antrenmanlardaki kesitleri;

  https://www.instagram.com/...igshid=1l0g86y5ftvng

  https://www.instagram.com/...;igshid=hyymm8239twr

  https://www.instagram.com/...;igshid=7a8r65mr0oy7

  https://www.instagram.com/...igshid=1apmwtouw4nn8
 • 6
  benim de takip ettiğim bir oyuncuydu.

  elia'ya stil olarak çok benziyor. toplu oyunda onyekuru'dan daha efektif. şutları ve çalımları hiç fena değil. izlediğinizde bir ışık görebiliyorsunuz kendisinde. ama topsuz oyunda pek iyi değil gibi geldi bana. defansif olarak zafiyeti var ve pek geri gelmiyor. fatih terim'in sevmediği bir özellik bu ama düzelmeyecek bir şey değil.

  genelde hollanda'dan bu tarz topçular boş çıkmıyor. anadolu takımları için yıldız niteliğinde bir transfer olur. bizim için ise tutarsa çok kârlı, tutmazsa kayıpsız bir transfer olur.