• 180
  ne kadar büyük oyuncu olduğunu bütün galaksi duydu, öğrendi artık da, cidden büyük oyuncu yani. dün akşam* parkede olmasıyla birlikte takımı adına birçok şeyi rayına oturttu ki adam mart ayından beri ilk kez üst seviye rekabet içeren bir karşılaşmaya çıktı. takımla yalnızca 2 antrenman yaptığını, ayrıca her ne kadar rehabilite olmuş olsa da iki dizinden ameliyatlı olduğunu unutmamak lazım. kendisinin varlığı sayesinde hem ekürisi vasilije micic* parkede kaldığı anlarda pasif dinlenme modunda takılabildi hem de ekstra sorumluluk yükünü üstünde hissetmediği için çok fazla hata yapmadı. efes'in alametifarikası olan penetre sonrası boş adamı bulma mantalitesi de yer yer (zamanla sık sık olacak) tıkır tıkır işledi.

  bir şeyi anlayamıyorum, deniyor ki: "larkin yokken efes bitti, efes oyununu hep larkin'in üstüne kuruyor."

  los angeles lakers'tan çıkarın lebron james'i bakalım aynı lakers mı oluyor parkede. ya da golden state warriors'tan çıkarın stephen curry'i bakalım aynı warriors mı oluyor parkede. veya çeska moskova'dan çıkarın will clyburn'ü bakalım aynı çeska mı oluyor parkede. barça'dan çıkarın bakalım nikola mirotic'i aynı barça mı oluyor parkede...

  efes'in tamamen larkin'e bağlı bir oyun planı olduğunu kesinlikle düşünmemekle birlikte; elinde larkin varsa pek tabii ki takımını onun üstüne kurarsın, bundan daha doğal bir şey olamaz. ek olarak efes oyuncularının larkin'i oyun lideri (saha dışı lideri daha çok bryant dunston) olarak sapına kadar kabul ettiği bir ortamda niye aksi düşünülsün ki. adamların dün akşamki oly maçından sonra yüzlerinde çiçekler açıyordu yahu.

  https://twitter.com/.../1322284433647480833
 • 181
  30 ekim 2020 olympiakos anadolu efes basketbol maçından sonraki röportajında, yedi ay sonra ilk defa bir antrenmana çıktığını ve bu antrenman sonrası maçta oynadığını söylemiştir. buna rağmen içeriye çok rahat penetre yaptı ve kritik üçlükler attı.
  geçen sezonu uzak ara euroleague'in en iyi oyuncusu olarak bırakmıştı, o formunu yakaladıktan sonra efes yine sampiyonluk için iddialı takımların başında gelecek.
 • 182
  efes ile euroleague'de hakki olan sampiyonlugu alacaktir umuyorum, diliyorum.

  naumoski'nin formasinin yanina larkin formasini da gormek isterim.

  muhtemelen belki naumoski'nin doneminin toplumsal acidan farkli olmasindan oturu onun kadar olmasa da, bundan 20 yil sonra "larkin vardi, ne adamdi yaa" diyecegiz.

  biz cocukken mahalle arasinda cop atarken bile "naumoski, son saniye, şuuut, ve baskeet" diyen bir nesiliz. bunu yeni nesilde larkin ozelinde belki naumoski kadar duyamayiz, goremeyiz. ama ben bu yasimda evde cocuklarla oynarken "larkin, şuuut ve baskeett" diyorum hala.