• 37
  futbol romantiklerinin son dönemdeki orgazm öznesi. yaptığı konuşmalarda hep böbürlenme var.ihtiyacı olan birine iyilik yapıp sonrasında onun üzerinden reklam kovalayan ünlüler gibi gün geçmiyor ki kendini bir yerde daha övmesin. karakteri ve altyapı takımları ile ilgili her geçen gün başka bir haber çıkıyor fakat beyefendi gözönünde olmamaya dayanamıyor. bakalım yine ne buyurmuş;

  “galatasaray; ozan kabak'ı, trabzonspor; abdulkadir ömür'ü ve diğer kulüpler de oynattıkları gençleri bizi örnek aldıklarından değil, paraları olmadığı için oynattılar.”

  sen kimsin de seni örnek alalım. altyapı oyuncularına dayak atan, onlara sürekli ders vermeye çalışan ve popülistliğin kitabını yazmış birini niye örnek alsın 114 yıllık koca kulüp. senin altyapındaki tüm futbolcuların kadar süper ligde oynamış veya avrupaya gitmiş galatasaray altyapısı futbolcusu var. ülkede 1-2 iyi iş yapan her şeyin üzerine konuşma hakkını eline alıyor. komedi gerçekten.

  edit: bunun dışında da bizzat farih terim 2011-2012 senelerinde bu çocukları altyapıya topladı. onu da geçtim paraları olmadığı için demişsin ya maicon, ahmet çalık, donk gibi maaş verdiği, stoper oynayabilecek futbolcuları varken ozan kabak’ı oynatıyor ya da birçok futbolcusu yerine celil’i, yunus’u tercih ediyor.
 • 38
  asıl amacının milli sporcu yetiştirmekten ziyade futbola ticaret gözüyle baktığı için para olduğu kısa sürede ortaya çıkan, sahipli her kulübün yaşadığı kısır döngüye girmiş ve pr ihtiyacı hisseden kulüp başkanı. onların yarattığı ticari hacmi besleyecek olan pr kampanyalarına cevap verdirtecek olan bizlerin sempatisi. evet oyuncu yetiştirmek için doğru model ama sistem yanlış kişinin elinde devam ettikçe elbet kokuşacaktır.

  biz terim'le yıllarımızı geçirecek olursak florya akademi'den daha üst düzey kalitede ve gerçekten doğru kişinin elinde şekillenmiş nice kaliteli yıldız doğacaktır!