• 45
  öyle iki guad ile birlikte oynuyor ki sahada doğru açıda durması kendisi için yeterli oluyor. fenerbahçe maçı öncesi takımının euroleague' de 3. skoreri durumdaydı.

  dunston' ın olmadığı şu günlerde hem kendi kariyeri hem milli takım hem de efes için çok önemli mesajlar verdi.

  fenerbahçe maçında ise kilit oyuncuların başında geliyordu. bildiğiniz eski stil 5 numaralar gibi alanı kapattı ve arkada bekçilik yapıp bolca arkadaşlarına yardım savunması yaptı. böylesine zor bir atmosferde bu denli başarılı bir performans sergilemesi beni de oldukça mutlu etti.

  ikinci yarı shane larkin' in ritim kazanması yanında kendisinin savunması ve boyalı alanı kapatması ilk yarıda üst üste bulduğu son saniye basketlerini engelledi ve fenerbahçe' nin dönüşüne izin vermedi.

  bence maçın adamı kendisiydi.

  (bkz: 12 aralık 2019 fenerbahçe anadolu efes basketbol maçı)
 • 46
  türk basketbolu, ergin ataman sayesinde bu sezon yeni bir elit uzun sahibi oldu, hayırlı olsun.

  sertaç, takımdaki* her oyuncusuna bir şekilde dokunabilmeyi başaran koçun başyapıtı bana kalırsa. maçı* anlatan ismail şenol karşılaşma esnasında kendisi hakkında çok güzel bir benzetme yaptı aslında, "tamer oyguçvari" dedi. gerçekten de tamer abinin modernize edilmiş hali sertaç'ın son 9-10 aydaki oyunu. hücum katkısı nefis fakat bence asıl olay savunmadaki duruşunda. duvara evrildi resmen, kusursuz pozisyon alıyor.

  umarım sakatlık makatlık yaşamaz da böyle devam eder.