• 64
    seneler önce yanlış hatırlamıyorsam a spor'da ozan muhammet kabak'tan sol ayaklı sol stoper olarak bahsetmişti. hatta müthiş yorumcumuz uğur karakullukçu da öyle bahsetmişti diye hatırlıyorum. ozan'ı bu iki isimden duyan yazarların bir kısmı silse de bir kısmının sol ayaklı sol stoper entryleri hala duruyor.

    fenerbahçe'deki görevi hayırlı olsun. kendisi adına sevindim. çünkü televizyonlardan scout ekibi olan takımlara oyuncu önermesini hiç ama hiç etik bulmuyordum. oyuncu nasıl olsa gelmeyecek. tutmadı diye linçlenme ihtimalin yok. oyuncuyu da doğru düzgün izleyen yok istediğin kadar şişirebiliyorsun. ali ece mesela beşiktaş talipken martin linnes için ligi değiştirecek oyuncu demişti. beşiktaş almadı, sonraki sezon biz talip olduk, aldık. aradan 4 sene geçti. linnes kendisini bu süre boyunca geliştirmesine rağmen ilk 11 oyuncusu kıvamına getiremedi. eee televizyonddan scoutculuk oynamak kolay. görelim şimdi serkan reçber bu işe ne kadar hakimmiş. ama benden kendisine tavsiye, ozan kabak için kim sol ayaklı sol stoper dediyse onu ekibine almasın.
  • 65
    fener’in bizim açımızdan son zamanlarda yaptığı en iyi şey olabilir. inşallah haber doğrudur ve scout ekibinin en tepesine koyup bir de sen şöyle süpersin böyle süpersin diye şişirmişlerdir. zira bırakın bu sözlükteki futbolcu önerenleri sıradan bir fm oyuncusu bile kendisinden daha fazla oyuncular hakkında bilgi sahibidir. geçmişteki entrylerde cahillikleri mevcut. komşunun tavuğu kaz gibi geliyor bu sözlükteki bazı arkadaşlarımıza. yahu yapmayın etmeyin. zil takıp oynamamız lazım şu adamı getirdikleri için. fm’den statlara baktığını düşündürdüm eskiden fakat biraz daha dinleyince sadece fm’den pozisyonlara baktığını fark ettim. belki fm bile kullanmıyordur. benim modum arttı şahsen. berbat yönetilen fb, berbat transferler yapacak demektir bu. comolli’yi mumla ararlar eğer bu adam göstermelik değilse. oyun stilini bile bilmediği fm wonderkid listesinden pozisyonlarına bakıp söyleyeceği futbolcuları dört gözle bekliyorum. genelde fm’deki wonderkidlerin işe yararlarını büyük klüpler alır. geri kalan işe yaramazların bir kısmı transfer felan edilmez bir kısmını da birine deli bonservisle kakalarlar. umarım iyi oyuncularını satıp bir halt olmayacak topçulara yatırırlar da batışları hızlanır. hoşgeldin serkan’cım muhtemelen fenerbahçeye fayda değil galatasaraylılara eğlence sağlayacaksın sen. yolun açık olsun alabildiğin kadar frey al desteğimiz seninle.