resim
Sérgio Miguel Relvas de Oliveira
Takım:Galatasaray
Mevki:Merkez orta saha
Yaş:30
Boy:1.81
Uyruk:Portekiz
  • 1291
    devre arası transfer döneminin kalanında bence yapmamız gereken asıl hamle kendisinin muadili olan bir orta sahadır. zira torreira'yı bile tabii ki tam olarak ikamesi olmasa da berkan ve miço ile yedekleyebiliriz. en azından berkan bunu gösteriyor. aynı tarz olmadıklarının farkında olarak söylüyorum bunu ancak oliveira gibi bir 2. isim yok maalesef kadromuzda. öyle ki geçen ümraniye maçının 75. dakikasında mata'yı almak zorunda kaldık oliveira yerine. kaldı ki mata'nın durumu çok bariz.

    kadromuzda 1 tane 8 numara var yalnızca. tabii ki oliveira gibi bir 2. adam almak çok zor. ekonomik olarak da mevcut kadro koşullarında lüks olması anlamında da. demek istediğim oliveira'nın zekası ve yeteneğinden biraz kısıp mücadele gücü biraz daha yüksek hali olabilir. şöyle ki oliveira bu takımın aklı ve maestrosu. mertens gerek yaşı ve fiziksel durumu gereği bunu tam anlamıyla yapamaz ve yapmamalı da zaten. ondan daha ileride daha bitirici noktada işler yapmasını bekliyoruz. oliveira'nın ise biraz mücadele gücü düşük. daha doğrusu oliveira bu konuda biraz maç seçiyor bence. zira oliveira beşiktaş, başakşehir, fenerbahçe gibi maçlarda gayet savaşırken kalan maçlarda bir tık daha ciddiyetsiz ve savunma görevlerinden uzak kalabiliyor. kendisinin yerine berkan ve miço atıldığında ise takımın oyun aklı ve pas kalitesi ciddi anlamda düşüyor. bu isimlerin oynadığı oyunun oliveira profili ile alakası olmaması da bizi çok baltalıyor. zira berkan ve miço'nun en son yapacağı şey oyunun temposunu ayarlamak, takımı sakinleştirmek, sete oturtmak, ince pas atmak vs.

    bana göre bize lazım olan adam profili şu: oyunumuza belki oliveira kadar kalite ve akıl katmayan ancak oynadığında da temel 8 numara görevlerini yaparak takımın saçmalamasını engelleyecek, merkezde köprü görevi görebilecek ve savunma anlamında da oliveira'dan biraz daha diri bir isim. çok abartılı bir şeye gerek yok yani ancak galatasaray, oliveira'yı çıkardığında oyuna 100 metre koşsa nefes nefese kalacak gibi duran mata'yı da almamalı. çok bariz bir eksiklik bu.
App Store'dan indirin Google Play'den alın