resim
Sérgio Miguel Relvas de Oliveira
Takım:Galatasaray
Mevki:Merkez orta saha
Yaş:30
Boy:1.81
Uyruk:Portekiz
  • 1012
    her futbolcunun yaşayabilme ihtimali olan bir durumla karşılaşmış ve sakatlanmış olan oyuncumuz. ahlar vahlar eşliğinde yine taraftarımızın ve yazarlarımızın ümitlerinin kırıldığı bir an yaşıyoruz. sakatlandıysa sakatlandı yapacak bir şey var mı? yok. önümüzdeki maça kadar kadar bir aylık bir süre var. sergio ikamesi bir futbolcumuz var mı? yok. o zaman bu bir aylık süreçte ne yapıyoruz? sergio’ya çok ihtiyaç kalmayacak şekilde bir oyun planı oluşturuyoruz. elimizde midtsjö ve berkan var. mata fiziksel olarak yükselirse daha başka bir oyun da ortaya çıkabilir. enseyi karartmaya gerek yok. bu kadar kırılganlığa da gerek yok. be yapalım yani maça mı çıkmayalım?
  • 1014
    kendisinin sakatlanması, milli takıma kimseyi göndermeyelim, gidip de ne olacak sakatlanacaklar diye düşünenler için cevap niteliğinde olmuştur. işleyen demir ışıldar. futbolcular da uluslararası -ki dünyanın en büyük futbol organizasyonu dünya kupasıdır- turnuvalarda ne kadar çok boy gösterirlerse o kadar değerleri artar ve kendileri kadar kulüpleri de kazanır.

    şimdi soruyorum, oliviera'nın portekiz-uruguay maçında mı aynı sakatlığı yaşamasını tercih ederdiniz yoksa aynı maç oynanırken florya'da mı sakatlanmasını. aralarında şöyle bir fark var, florya'da idman yapan oyuncunun durup dururken değerinin artması mümkün değil, fakat sakatlanma riski de olsa dünya kupasında oynayanın değerinin artması çok çok çok olası.

    en yakın zamanda döner umarım sakatlıktan, kulübümüzü benimsemesi, çabalaması, yetenekleri sebebiyle çok değerli bir futbolcumuz kendisi.
App Store'dan indirin Google Play'den alın